Selgitatakse Saaremaa meister squash’is

Laupäeval toimub üle kolme aasta taas squash’i-turniir, mille võitja saab maakonna meistri tiitli.

Võistluste korraldaja Meelis Vallaste ütles, et maakonna ainsatel squash’i-väljakutel Rüütli spaas toimuv turniir ei ole Saaremaal siiski esmakordne. Varem on Saaremaa meister selgitatud 2005. ja 2006. aastal, kuid mängijate vähesuse tõttu jäi asi vahepeal soiku. Selleaastasele turniirile ootab Vallaste vähemalt kümmekond mängijat.

Olgugi et maakonnas seinatennise mängimiseks eriti väljakuid ei ole, jätkub Vallaste sõnul mängijaid, kuid siiski vähem kui olla võiks. “Mängijaid ikka on, aga üks viga, miks mäng ei ole nii popp kui Pärnus või mujal, on see, et ei ole korralikku mängukohta,” märkis Vallaste. Tema arvates on Rüütli väljakud küll head, kuid need on siiski mõeldud pigem spaade külastajatele, mitte klubitööks.

Vallaste sõnas, et kui spordihoones oleks näiteks kaks korralikku väljakut, oleks kohalik squash’i-elu kindlasti kirevam ning siis oleks Eestis olemas ka esimene koht, kus oleks võimalik korraldada racketlon’i (reketiga mängitavate alade mitmevõistlus – toim) võistlusi, kuna kõikide racketlon’i alla kuuluvate alade (squash, tennis, lauatennis, sulgpall – toim) mängupaigad oleksid siis koos.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)