Ott Tänak stardib MM-i Portugali rallil

Aprilli alguses MM-kalendrisse kuuluval Portugali rallil startiv saarlane Ott Tänak tunnistas autospordiajakirjale rally.ee, et eesmärgiks on finišeerimine.

Tänak osaleb Portugalis koos kaardilugeja Kristo Kraagiga. Eestlased teevad sõidu kaasa Subaru Imprezal, millega võideti ka koduse meistrisarja avaetapp.

Tänak sõnas, et pärast Antsla rallit ei ole ta võistlusautoga rohkem sõitnud ning saab tunnetuse taas kätte vahetult enne Portugali etapi algust.
“Ei ole oma autoga vahepeal kilomeetritki sõitnud ja ei saa sõita ka, kuna auto on juba teel Portugali. Tuleval neljapäeval toimub testikatse, üritan seal veidike sõidutunnet saada.”

Esmakordselt üle tuhande kilomeetri pikkusel rallil startiv Ott Tänak ütleb, et varem ta Portugalis käinud ei ole, rääkimata sealsetel teedel võidu sõitmisest. “Mägedes võidu sõitmise kogemus mul puudub. Kindlasti on seetõttu kõigepealt palju harjumist ja õppimist,” räägib Markko Märtinilt näpunäiteid saanud saarlane. “Markkol on loomulikult palju kogemusi. Oleme selleks sõiduks väga tõsiselt valmistunud ja olen end põhjalikult ette valmistanud nii legendi koostamise kui ka sõidustiili osas.”

“Teed on seal keerulised ja autole kindlasti koormavad, seetõttu tuleks leida kuldne kesktee ja tulla ühes tükis lõpuni. Eesmärk on sõit lõpetada. Meie jaoks on see siiski pikk ja raske võistlus – nii mulle kui ka autole – ja sellist tempot ei kannata kindlasti kohe võtta kui kodustel rallidel,” lisab pühapäeval Portugali poole teele asuv piloot.

Subaru Autospiriti ridades võistleva rallipaari ligi 280 hj arendava mootoriga Subaru Impreza WRX STI N14 kannab Portugali rallil võistlusnumbrit 73.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)