Kaarma vald pühendas Lennart Merile terve päeva (1)

Pühapäeval, Lennart Meri 80. sünniaastapäeval süüdati Kaarma maalinnal Eesti vabariigi endise presidendi mälestuseks lõke, peeti maha teemakohane viktoriin ning päev lõppes filmide vaatamisega.

“Sõprusvalla Väike-Maarjaga leppisime kokku, et teeme ühe ühisürituse Lennart Meri mälestuspäeva tähistamiseks,” ütles Kaarma valla haridus- ja kultuurinõunik Rein Orn, lisades, et päevakavas oli peale lõkke süütamise ka matk, viktoriin ja filmide vaatamine.

Enne lõkke süütamist olid nii Aste kui Kaarma kool huvitatud ühest kevadisest matkast maalinnale. Kaarma kool tegi seda koguni maastikumängu mängides.

“Maastikumäng läks väga hästi,” kiitsid osalejad, lisades, et maastikumängus tuli osata vastata nii Lennart Meri teemalistele kui ka loodusteemalistele küsimustele. Maalinnale jõudes said lapsed seal kuuma teed ja pirukaid. Osalejaid oli Orni sõnul palju ning lapsi koguni üle 50.

Kui maalinnal üritus läbi sai, kogunesid huvilised koolimajja, kus algas internetis online-viktoriin, teemal Lennart Meri 80.
“Seal võisid osaleda kõik, aga see oli avatud üks tund ja võistlesid nii Kaarma, Aste kui ka Simuna kool Väike-Maarja vallast,” ütles Rein Orn, kelle sõnul on online-viktoriinide läbiviimiseks Aste kooli õpetaja Peeter Ramst välja töötanud spetsiaalse programmi. Kahe valla koolide vahel on neid loodusainetes ennegi tehtud.

“Selline huvitav ja kaasaegne ning pakub lastele palju huvi,” lisas Orn. Õhtu lõppes Aste klubis Lennart Meri flmide vaatamisega. “Terve pühapäev oli pühendatud Meri mälestusele,” ütles Orn.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)