Kaali järve äärde tuleb mälestusmärk Lennart Merile (40)

Kaali järve äärde tuleb mälestusmärk Lennart Merile

ERILINE SIDE: Kaali järvega oli president Lennart Meril eriline side. Kord kohalikele juhtidele öeldud lause “Kui te ei oska selle auguga midagi peale hakata, ajage see siis kruusa täis.” võis Tõnu Hüti arvates ollagi paiga arendamise käimatõukavaks jõuks.

Pühapäeval Kaali järve ääres president Lennart Meri auks süüdatud mälestuslõkke juures lubas Pihtla vallavanem Tõnu Hütt püstitada Eesti rahva suurkuju Lennart Meri mälestuseks mälestusmärgi – seda nii austusest tema isiku vastu kui ka Kaali järve ja sellega seonduva uurimise eest.

“Kaali järvega oli Lennart Meril eriline side, siia tõi ta Saaremaale tulles alati kõik oma külalised,” tõdesid nii Tõnu Hütt kui ka mälestuslõkke ürituse korraldanud mittetulundusühingu Kaali Külastuskeskus juht Alver Sagur.
Kaali kooli emakeeleõpetaja Aime Nuut luges kokkutulnuile ette lõigu Meri teosest “Hõbevalge”, mis toob välja just selle paiga erilisuse.

Hüti arvates oli Kaali järve ja selle ümbruskonna kordategemisel ja arendamisel ehk käimatõukavaks jõuks kunagi Lennart Meri öeldu: “Kui te ei oska selle auguga midagi peale hakata, ajage see siis kruusa täis!”

“Ma usun, et mälestusmärk Kaali järve äärde Lennart Merile tuleb kindlasti, ehk on see olemas juba järgmise mälestustule süütamise ajal,” kinnitas vallavanem, lisades, et esialgu on see siiski olnud vaid tema mõte, mida ta on jaganud vallaametnikega.

“Kõik, kellega olen rääkinud, on selle poolt,” tõdes Hütt, lisades, et praegu on veel vara rääkida, milline see mälestusmärk tuleb. “On ta siis tahvel või midagi muud, seda peab veel kaaluma.” Hüti sõnul sobiks Lennart Meri mälestust Kaalis jäädvustada just presidentide tammede juures. “Ka Lennart Meri tamm kasvab seal,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)