Saareküla elanikke hirmu all hoidnud mehed mõisteti vangi (12)

Saareküla elanikke hirmu all hoidnud mehed mõisteti vangi

SÜÜDI! Varem korduvalt kriminaalkorras karistatud Aleksandr Jõginõlv (keskel) nõudis eile kohtus tagasi oma sõrgkangi. Janek Toompuu (paremal) tahtis, et ka kainestusmajas veedetud päev karistusaja hulka läheks. Einar Saa istus viisakalt ega nõudnud midagi.

Eile mõisteti Kuressaare kohtumajas vangi kolm meest, kes hoidsid mullu suvel oma kuritegudega hirmu all Laimjala valla Saareküla elanikke, käisid naabrite kodudes vargil ning üritasid varastatud kraami omanikele hiljem tagasi müüa.

Varem korduvalt kriminaalkorras karistatud Aleksandr Jõginõlv (24), Janek Toompuu (34) ja Einar Saa (48) tunnistasid end süüdi. Kohtusaalis ei näinud Jõginõlv ja Toompuu siiski kuigi kahetsevad välja, vaid tõmbasid saalisolijate tähelepanu endale nii omavaheliste naljade kui ka solvavate märkustega.

Lõikas noaga kõri

Süüdistuse järgi surus Toompuu mullu 17. juunil kella kahe paiku öösel Kuressaares Talve tänava eramus teise mehe kõrile noa, tekitades 8 millimeetri pikkuse torkehaava.

Jõginõlv tungis mullu juulis Laimjala maanteel sõiduautos kaasreisijale kallale ja peksis teda rusikatega näkku.

Mullu juunis lõhkus Jõginõlv Laimjala vallas Saarekülas maja ukse ning tungis majja sisse, varastades sealt murutrimmeri ja bensiini, tööriistu ja kaks õngeritva ning spinningu.

Einar Saa varastas elektrilisi tööriistu kokku 66 680 krooni väärtuses. Lisaks sellele varastas ta Laimjala aleviku bussipeatuses teise mehe taskust 8000 krooni sularaha.

Saa varastatud tööriistu üritasid Toompuu ja Jõginõlv nende omanikule tagasi müüa, lubades ostmisest keeldumise korral temale kuuluva hoone aknad sisse peksta või maja koguni maha põletada.

Jõginõlv jäi süüdi ka sõiduki purjuspäi ja lubadeta juhtimises ning selles, et 2008. aasta veebruaris korraldas ta oma tuttava naise teadmata tema nimel kiirlaenude võtmist.

Mehed said aru, et vanglasse minemisest ei pääse ning nõustusid asja arutamisega kokkuleppemenetluses.

Sellega nõustusid ka kannatanud, kellest enamik hingas kergendunult, pääsedes ebameeldivast kohtuprotsessist ja kohtus ütluste andmisest.

Kohus mõistis Aleksandr Jõginõlvale karistuseks kolme ja poole aasta pikkuse vangistuse, mille algust hakatakse lugema kuupäevast, mil mees kinni peeti (21. juuni 2008). Janek Toompuul tuleb vangistuses veeta kokku kolm aastat ja Einar Saal kaks.

Kõikidel tuleb tasuda ka 6525 krooni sundraha, kaitsjatasud ning hüvitada kannatanutele tekitatud kahju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 209 korda, sh täna 1)