Kuressaare linn tahab golfiaktsiad maha müüa (1)

Eilsel linnavolikogu istungil edastati volinikele, et menetlusse on antud eelnõu, mille kohaselt müüb Kuressaare linn kõik talle kuuluvad AS-i Saaremaa Golf aktsiad.

Esitatud eelnõu kohaselt müüakse 536 A-aktsiat enampakkumise korras, hinnaga 46 274 krooni aktsia, mis teeb kogusummaks 24 800 000 krooni. Iga aktsia annab ühe mänguõiguse.

Kuressaare linnale kuulub aktsiaseltsist Saaremaa Golf 74,4 protsenti ehk 636 A-aktsiat. Eelnevalt on volikogu andnud AS-ile Saaremaa Golf õiguse omandada kuni 100 aktsiat edasimüügi eesmärgil. Ettevõte seda õigust seni kasutanud ei ole. Kui linna müüdavatele aktsiatele leidub ostja, on tollel õigus osta ka eelnevalt müüki pandud 100 aktsiat.

Linna tehtud müügiotsuse põhjuseks tuuakse soov leida enamusosaluse müügi kaudu finantsiliselt võimekam osanik, et tagada ettevõtte jätkusuutlikus. Möödunud aasta hilissuvel avatud golfiväljaku esimene hooaeg jäi lühikeseks, mistõttu ettevõttel ei olnud võimalik tulemuslikult majandada. Keerulises situatsioonis kujuneb raskeks ka esimene täishooaeg. Hetkel ületavad ettevõtte majandamiskulud 2009. aasta eelarve kohaselt väljaku tulusid 5 miljoni krooni võrra.

Kuressaare linn loeb ka täidetuks oma arengukavas seatud ülesanded väljaku asutajana ning enamusaktsionärina.

AS Saaremaa Golf on 18 rajaga väljakusse panustanud 64,2 miljonit krooni. Linn on aktsiate suuromanikuna panustanud golfiala puhke- ja elamupiirkonna arengusse 21 miljonit krooni, mille eest on lisaks golfiprojekti koostamisele rajatud linna puhkeala teed, tänavad ja veevärk.
Kuressaare linna omanduses olevate aktsiate müük tuleb hääletusele volikogu istungil aprillis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)