Kodust ilma jäänud pere loodab juba suveks uude majja kolida (6)

Kodust ilma jäänud pere loodab juba suveks uude majja kolida

EDUARD PÕTKO: Maja lubati miljoni eest valmis ehitada, kuid kommunikatsioonid vajavad lisaraha.
Peeter Kukk

Kui kõik läheb plaanipäraselt, võib Randvere tuleõnnetuses tütre ja kodu kaotanud perekond tänu annetajatele uude majja sisse kolida tõenäoliselt juba suve alguses.

Pereisa Eduard Põtko ehitas eile vanal majaplatsil varjualust nendele asjadele, mis märtsi alguses toimunud tulekahjust alles jäid, ning näitas, kuhu nad on planeerinud püstitada uue maja.

Aga enne tuleb otsustada, kas võtta vastu AS-i Seve Ehitus pakkumine ehitada perele miljoni krooni eest uus maja. Firma pakutud majas oleks neli tuba, elutuba, köök ja saun. Lisaraha eest tuleb täiendavalt rajada kommunikatsioonid. Seda projekti on pererahvas näinud ja selle ka heaks kiitnud.

Miljonist ehk vähegi?

“Midagi kindlat veel ei ole, aga loodame, et peagi läheb ehituseks,” arvas eile Eduard Põtko, kelle sõnul ei ole veel päris kindel, kas maja ehitatakse neile pakutud projekti järgi või tuleb välja mõelda midagi muud.

“Selle maja jaoks võib rahast väheks jääda,” oli pereisa pisut murelik, lisades, et poleks uskunud, et majaehitus nii kalliks võib minna.
Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles, et Kaarma vallavalitsusele laekus eile veel ka teine pakkumine, millega esialgu tutvutakse, ning midagi kindlat seni veel öelda ei saa.

Peeter Arikase sõnul tahavad nad, et kolmepoolne leping omaniku, Punase Risti ja ehitajaga sõlmitakse võimalikult kiiresti. Kas seda jõuab teha järgmisel nädalal, ei osanud Arikas eile veel öelda.

Punase Risti Saaremaa seltsi tegevjuhi Laine Kunnberg-Bortnikovi sõnul oli kolmapäevaks pere toetuseks teinud annetusi 2315 inimest või ettevõtet, kokku üle 1,1 miljoni krooni. “Annetusi kogume märtsi lõpuni,” ütles Kunnberg-Bortnikov.

Lisaks nendele on endast teada andnud inimesed, kes on valmis tooma uude majja mööblit, köögitehnikat ja muud vajalikku.

“Tänan kõiki, kes meid raskel ajal aitasid ja meile toeks olid, ilma nendeta me uut kodu ei saaks,” tänas pereema Helle Hollo Oma Saare vahendusel kõiki aitajaid, lisades, et väga palju aitasid neid lisaks annetajatele ka Kaarma vald ja sugulased ning tuttavad. “Loodame, et elu läheb jälle rööpasse,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)