Vormel 1 ennustusvõistlus alustab (3)

29. märtsil antakse Austraalias avastart tänavusele vormel 1 hooajale, kus 17 etapi tulemuste põhjal selgitatakse välja tänavune maailmameister. Eelmisel hooajal edukaks kujunenud ennustusvõistlus Oma Saares algab seega taas.

Võrreldes eelmise aastaga on ennustusvõistluses ka mõned muudatused. Kui eelmisel aastal tuli ennustada esikolmik nii individuaalselt kui ka meeskondlikult, siis tänavu tuleb iga etapi eel võimalikult täpselt ennustada kuue parema piloodi nimed. Muudatus on tingitud sellest, et tihti esinesid ennustustes ühed ja samad nimed, ning teiseks tahame, et ennustajatel oleks ka rohkem põnevust. Lisaks tuleb vastata lisaküsimusele, mis on sel hooajal kiireima ringi väljasõitja ennustamine.

Iga punktikohale tulnud piloodi täpne äraarvamine annab kolm, ühe kohaga eksimine kaks ja kahe kohaga eksimine ühe punkti. Lisaküsimuse õige vastus annab kaks lisapunkti. Seega on täistabamuse puhul võimalik etapilt koguda maksimaalselt 20 punkti. Et kõigil oleksid võrdsed võimalused, võib iga ennustaja osaleda vaid ühe ennustustalongiga. Ühel etapil suurima punktisumma saanu loeme etapivõitjaks, hooaja kokkuvõttes suurima punktisaagi kogunu nimetame aga ennustusvõistluse võitjaks. Isegi kui ennustus alati täppi ei lähe, on võistlust ikkagi põnevam jälgida.

Ükski ennustusvõistlus pole täiuslik ilma auhinnata. Sel aastal paneb iga etapi võitjale preemia välja Vana Konna pubi (Kuressaare, Kauba 6), kes teeb etapivõitjale välja söögi ja joogi. Asja teeb mõnusamaks see, et Vana Konna pubis näidatakse kihutamist ka suurel ekraanil ja miks ei võiks etapivõitja järgmist mõõduvõttu jälgida juba pubis sööki ja jooki nautides. Juhul kui etapil on mitu võitjat, otsustab auhinnasaaja võrdsete tulemuste korral loos.

Auhinnad on olemas ka üldvõitjatele, kuid nendest räägime pikemalt hooaja lõppedes.

Esimese etapi ennustus tuleb hiljemalt 28. märtsiks tuua paberil kas Oma Saare toimetusse, lasta ukse kõrval olevasse postkasti, saata aadressil Tallinna tn 9, 93818 Kuressaare või siis elektronposti aadressil sport@omasaar.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)