Salmel lüüakse teemapargi ehitustöödeks kopp maasse (3)

Salmel lüüakse teemapargi ehitustöödeks kopp maasse

MUINASLAEV TEEMAPARGI OSAKS: Maire Sillavee ei välistanud, et tulevikus saab teemapargis kuidagi ära kasutada ka Salmelt eelmisel aastal leitud muinaslaeva teemat.
Raul Vinni

Järgmisel nädalal lüüakse kopp pinnasetöödeks maasse Salme jõe äärsel alal, kuhu peaks maikuuks kerkima Suure Tõllu Raiesmaa nimeline park koos jalutusradade ja asjakohaste atraktsioonidega.

“Tõll on kõik oma võitlemised siin võidelnud,” põhjendas teemapargi idee autor, Salme rahvamaja juhataja Maire Sillavee, miks valiti pargi tarbeks just Saaremaa vägilase teema.

Teemapark on Sillavee sõnul üks osa projektist, millega on korda saadud Salme laululava ning rajatud sinna juurde paviljon. Kokku sai MTÜ Salme Rahvamaja Selts kõikide objektide tarbeks PRIA kaudu ligi pool miljonit krooni, millele lisandus spetsiaalselt pargi jaoks taotletud 15 000 krooni kohaliku omaalgatuse programmist.

Sillavee ütles, et talve tulekuga jäi pargi rajamine seisma, kuid nüüdseks on rajad juba maha märgitud ja atraktsioonid valmimas ning avapidu loodetakse pidada maikuus.

Jalajälgedest põllepaelteni

Suure Tõllu lugudega seotud Salme jõe kalda ja vallamaja taguse ala piirkonda maha märgitud rada on Sillavee sõnul pikk 600–700 meetrit. Tulevikus kaetakse rada kivisõelmetega ning see on mõeldud pigem jalutajatele ja kepikõndijatele. Jalgratturite ja rulluisutajate tarbeks on Salmel olemas värskelt rajatud kergliiklustee.

Raja kõrvale tulevad näiteks maasse valatud Tõllu jalajäljed ning mitmesugused atraktsioonid, mis on seotud Tõllu legendidega. Neid atraktsioone tuleb Sillavee sõnul 10 ringis. Legendidega seotust näitavad ka juba tegemisel olevate atraktsioonide nimed nagu “Pireti põllepaelad”, “Tõllu kantsel”, “Vanapoisi piitsutamise kepid”. Kohale tahetakse tuua ka Tõllu kerisekivid.

Tulevikus loodetakse jätkuprojektidest raha saada ka valgustuseks.
Salme kultuurijuhi sõnul kujuneb uuest pargist ühtne tervik tulevikus rajatava muuseumiga, aga ka juba olemas oleva laululavaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)