Kultuurikomisjon loobub hüvitistest (1)

Kuressaare linnavolikogu kultuurikomisjoni liikmed on otsustanud loobuda komisjoni liikmetele ettenähtud osalushüvitisest ning pöörduvad samasuguse ettepanekuga ka teiste komisjonide poole.

Kultuurikomisjoni esimehe Jaan Lemberi sõnul hüvitisest loobumise teemaline arutelu komisjonis tõesti toimus ning see puudutas osalushüvitist.

“Komisjon oli arvamusel, et võiks loobuda ja suunata see summakene turismimarketingile, kuna ka seal oli eelarves olulisi vähenemisi,” ütles ta. Et juriidiline protsess on aga Lemberi sõnul pikaajalisem, siis kohe ettepanek teoks ei saa, vaid võib rakenduda alles aprillis. Nimelt saab iga volikogu liige hüvitisest loobuda individuaalselt.

Osalushüvitise all mõeldakse tasu, mida makstakse komisjoni liikmetele iga komisjoni töös osaletud korra eest 115 krooni. Uue eelnõu järgi peaks see tasu 1. aprillist vähenema 94 kroonini.

Komisjoni esimeest see ettepanek ei puuduta, sest volikogu liikmetele on ette nähtud eraldi hüvitised.

Samas pöördub kultuurikomisjon ettepanekuga kaaluda samuti hüvitistest loobumist ka teiste volikogu komisjonide poole. Arvestades volikogu komisjonide arvu ning umbkaudu keskmist kohalkäimist, võib niimoodi kokku hoida ligi kümme tuhat krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)