Kuivastu sadamas muutub liikluskorraldus (2)

Peagi algavate Kuivastu sadama sissesõidutee laiendamistööde tõttu tuleb mandri vahet liiklejatel silmas pidada, et tööde käigus suletakse sadama lähistel paiguti üks sõidurida ning liiklus korraldatakse praegusest erinevalt.

Töid teostama hakkava AS-i Talter projektijuht Priit Kuldsaar ütles, et tööde algus sõltub ilmast, kuid tõenäoliselt alustatakse ettevalmistustöödega järgmisel nädalal. Laiendatava lõigu pikkus on 660 meetrit ning töid tehakse korraga kõige enam 100-meetriste lõikude kaupa. Lõik hakkab peale sealt, kus varem olid väljas piletikassad, ning ulatub poolele teele Kuivastu kõrtsi ja Pädaste risti vahel.

Liiklust reguleerivad sel ajal liiklusmärgid, mille järgi on eesõigus laevalt tulevatel autodel. Seetõttu võib autode mahalaadimise hetkel tekkida sadamasse sisse sõitmisel umbes viieminutiline seisak, et lasta läbi parvlaevalt tulevad autod. Muul ajal ei tohiks liiklus takerduda. “Kui on näha, et inimestel on probleeme ja liiklus üldse ei suju, siis läheme tipptundidel reguleerija peale,” ütles Kuldsaar.

Kõige rohkem häiritakse liiklust tõenäoliselt kõrtsi ja eramaja vahelises kohas ning sadamaala piiril, kus on väljakaevatavad lõigud. Teistel lõikudel tehakse Kuldsaare sõnul ainult laiendust ning põhitee jääb praktiliselt terves mahus kasutada. “Üldiselt on vana tee mõlemad read enamik ajast kasutatavad,” ütles projektijuht.

Ehitustööd kestavad 15. juunini, kuid projektijuhi sõnul loodetakse suuremate, liiklust häirivate töödega lõpule jõuda mai lõpuks.
Tööde eesmärk on ehitada laevalt tulijatele juurde mõnesaja meetri pikkune lisarada. Uued parvlaevad peaksid võimaldama laevalt kahes reas maha sõita, mistõttu saab laevad ka kiiremini tühjaks. Tee läheb üherealiseks enne kõrtsi.

Teiseks ehitatakse tee kõrtsipoolsesse äärde kuni Võiküla ristini kergliiklustee koos tänavavalgustusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)