Kunstnik Vares maalis esmakordselt altarimaali

Kunstnik Vares maalis esmakordselt altarimaali

 

“Peaks paistma optimism ja elu, jumalikku tahet elus edasi minna ja rõõmu tunda elust,” vahendab kunstnik Ants Vares Kuressaare luteri koguduse kirikusaali jaoks maalitud altarimaali sõnumit.

Koguduse õpetaja Anti Toplaane ettepanekul valminud altarimaali keskne kujund on rist, mis kerkib kahe olulise evangeeliumit kujutava sündmuse vahel.

“Vasakul näeme Maarjat Jeesus-lapsega, Jumala kaitsvad inglid neid ümbritsemas ja valgust näitamas,” kirjeldab Vares. “Jõuluime ja Jee-suse sünd maailmas on väga tähtis. Ja see on ühe suure elutee algus. Tee, mida Jeesusel tuli käia, polnud lihtne, ta usaldas sellel teel täielikult Jumalat. Maali allservas on paremal pool kujutatud selle erilise teekonna lõppu – Jee-sus lahkub õnnistades ja võetakse üles taevasse.”

Ants Vares tegi altarimaalist kolm varianti, ühe vitraažina, kuid see jäi poolikuks, sest läinuks liiga kalliks. “Klaas muidugi säraks väga hästi,” märkis Vares.

Esmakordselt sellise töö ette võtnud kunstniku sõnul tuleb maal koos raamiga mõõdus 1,10 x 2,1 m, kuid kas kogudus selle ka tellib, sõltub koguduse nõukogu otsusest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)