Mustjala volikogu: meie vald ei ole haldussuutmatu (34)

Mustjala volikogu: meie vald ei ole haldussuutmatu

TÕRJUB SÜÜDISTUSI: Mustjala vallavanem Kalle Kolter tõrjus volikogus süüdistusi valla haldussuutmatuse kohta ja süüdistas volinikku mustamises.
Arhiiv

Mustjala vallavolikogu leidis oma istungil, et vald ei ole haldussuutmatu ja ühinemisläbirääkimisi teiste valdadega ei alustata.

Pretsedenditu hääletuseni valla haldussuutmatuse teemal jõudis Mustjala vallavolikogu seoses volinik Meinhard Pahapilli avaldusega.
Selles, juba mullu oktoobris esitatud pöördumises, väitis Pahapill, et Mustjala vald on haldussuutmatu ja olukorra päästaks haldusreform.

Avaldust pidi arutatama detsembris toimunud volikogu istungil, kuid siis suunati see komisjonidele seisukohavõtuks. Uuesti oli avaldus jaanuariistungi päevakorras, kuid võeti sealt maha, kuna Meinhard Pahapill ise istungist osa ei võtnud.

Uuesti võeti teema päevakorda veebruaris. Volikogu esimees Toivo Lõhmus märkis volikogu istungil, et avaldusega tahetakse viidata haldusreformi vajalikkusele.

“Haldussuutmatud me ju pole, vald toimib. Kunagi see ühinemine kindlasti tuleb,” sõnas Lõhmus.
Kuna samal teemal oli ilmunud artikkel ajalehes Meie Maa, avaldas vallavanem Kalle Kolter istungil oma pahameelt, kuna tema hinnangul oli Pahapill ajaleheartiklis valda maha teinud.

“See on täielik mustamine ja ma nõuan avalikku vabandust ajalehes,” vahendab volikogu istungi protokoll.
“Järgnesid pikad ja ägedad vaidlused,” on protokollis kirjas.
“Nõuan volikogu liikmetelt hääletust, kas volikogu liikme Meinhard Pahapilli tegevus oli seaduslik, oli õiglane, oli oma valla suhtes heatahtlik,” nõudis Kalle Kolter.

Järgnesid taas pikad ja ägedad vaidlused nii artikli kui ka avalduses esitatud punkti “haldussuutmatus” kohta, vahendab protokoll.
Lõpuks, pärast järjekordseid “pikki ja tuliseid vaidlusi” pani volikogu esimees avalduses esitatud kaks punkti hääletusele: esiteks “tunnistada Mustjala kohalik omavalitsus haldussuutmatuks” ja teiseks “alustada läbirääkimisi Saaremaa teiste kohalike omavalitsustega – Mustjala valla ühinemise osas”.

Esimese punkti poolt hääletas kaks volinikku ja kuus oli vastu. Ühinemisläbirääkimiste alustamise poolt oli kolm volinikku ja viis vastu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)