Muhu uudised: Kalendri järele hakkab homme kevade

Muhu uudised: Kalendri järele hakkab homme kevade

 

Tali aab veel kangust, kodu vaheaega pidavad lapsed pidavad hinge kindi, et millal siis ikka sojaks ja kenaks ää äheb. Tulgu lumega või lumeta, kena kevadet võib nüüd teitele ikka soovida!

Kõik vähegid mõtlevamad inimesed hakkavad juba oma küli ette valmistama. Olgu siis esteks kasvõi potti ja kasvulavase, pärast põllale. Et kui riigitööd põle, siis oma sööma eest soab küll iga maatükki omav inimene ise hoolt kanda.

Kellel oma maatükki põle, varuge oma asisema sõbra külje alla – nüüd oo see koht käe, kus maa oo tõeste hinnaline vara. Mitte rahalise veartuse pärast, aga just selle pärast, et ta meitele leva igas mõttes lava peale annab.

Kellel jähimees majas või põrsas kasuma võetud, see sööb lihagid. Metssigu kirutse selle voasta jälle taga, et palju teisi. Teesest küljest jälle jähi mõnel märja põllu pärast sügiskünd tegemata, sead köisid korra üle – jälle mureta, pane tuhlis kohe mulda.

Mineva laupa peeti emakeelepäeva Hellamaa külakeskuses muhu murdevõistluse lõpetamine. Mis takkajärele rohkem kõneainet pakus, olli murde-olümpiaad. Et näiteks oled sa sõukse sõna olemasolemisest teadlik nagu noonep ja mis lille nimi oo külmperse. Selle lille üle olli seda- ja teisitpidi arvamisi, et kas oo ikka ülane või sinilill. Mo vanaema seletan omal aal, et ülased oo valged külmpersed ja sinililled oo sinised külmpersed. Meite vaidlejatele tõi see seletus rahu majase.

Kunagid andis kadun Evi Kõvamees koolis tüdrikutele käsitööd. Selles tundis sai juttu aada ja kuna Evi reakis kenaste muhu murdes, hakkasid kõik tüdrikud oma teadaoleva sõnavaraga kohe kampa. Kui siis tulli juttu nendest eespool reagitud lilledest, tardusid kõik lapsed hirmunult, et taevake, kuidas õpetaja ikka reagib. Õpetaja aga seletas, et see oo vana muhu keel, täiesti tavalised sõnad – miks selle juures küll sedaviisi rumalaste mõelse.

Paergus kuulad näiteks bussipeatuses noorde juttu, kõik vanad teadmised ja seisukohjad rumalapoolse sõnavara kohe kahvatavad ja tuleb tahtmine omale koa kõrvaklapid kõrva panna.

Muhu Restorani teise korra peal oo avatud uus iluteenenduse tuba. Seal soab omale laska maniküüri tiha. Viktoria Avilo paneb teitele tahtmise kordas koa kangas- ja geelküüned. Eetsidpidi võib loota pediküüri peale, keemiliselt hakatse värvima ripsmeid ja kulmusid ning vahatamise tel eemaldama ebasobivaid karvasid. Jutule pääseb paergus ette kõlistamise kaudu tel 56 335 470.

Tuleva nädali lõppus peetse ralli jalgratastele, säärudele, mini MXidele, rolludele ja isetehtud 3–4 rattalistele massinatele. 28. märtsil kellu 12 oodetse kõiki huvilisi Soonda vana lauda juure võistlema ja kaasa elama. Kiivreid soab laenuta motoringi käest. Kis tahab jalgrataste, säärude, mini MX ide või rollude klassis osa võtta, oleks kena, kut te paer päeva enne omast teada annaksite.

Ralli oo välja kuulutat kogu pere üritusena, nimeks Sünnipäevaralli. Tähistatse Motoringi ja Stuudio MSN I voastaseks soamist. Küsi ligemalt Paavo Aaviku või Arnek Grubniku käest järele ja tule lustima! Loodetavaste tuleb 28 kena kevadine ilm.

Mo kooliaegas kutsuti sääreväristajaid esimesteks kevadekuulutajateks. Kui poisid külavahel nendega säristama hakkasid, võis kindel olla, et kevade oo nüüd käe. Olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)