Minni Saapar võitis isamaaliste esseede konkursi (1)

Eesti Muinsuskaitse Seltsi ja Eesti Kodu-uurimise Seltsi korraldatud isamaaliste esseede ja olemuslugude konkursi “Eesti vabariik 91” võitis gümnaasiumiastmes Saaremaalt pärit Minni Saapar, kes õpib Tartu Miina Härma gümnaasiumis, juhendajaks Urma Linnus.

Isamaaliste esseede ja olemuslugude konkursile laekus 26 võistlustööd 18 koolist. Kõige rohkem esseid saadeti Tartust ja Tallinnast.
Enim pälvis noorte huvi teema “Mäletamisest ja mälestamisest”, aga ka “Iseolemise tahe 20. ja 21. sajandi alguses” ning “Parem kooruke kodus kui võileib võõrsil?”.

Õpilased kirjutasid ka Tartu rahust ja vapsidest, suurmeestest pöördelistel aegadel ning küüditatute saatusest ning mõtetest seoses teleseriaaliga “Tuulepealne maa”.

Minni Saapar õppis eelmisel aastal Saaremaa ühisgümnaasiumi üheksandas klassis ning Maavalla koda märkis mullu ära tema tubli tegevuse. Põhikooli viimase klassi tüdrukuna otsis ta uurijate nõu ja abi ning kaardistas Saaremaa Pihtla valla ajaloolised looduslikud pühapaigad.

Tema töö päästis hävimast mitmed pühapaigad ja annab olulise lähteteabe selle piirkonna pühapaikade uuringuks. Oma uurimistööga osales ta ka Eesti noorsootöö keskuse keskkonnauuringute konkursil ja sai gümnaasiumiõpilastega võisteldes III koha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)