Tamkivi vähendaks suursaartel mereäärset ehituskeeluala

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ütles Oma Saarele, et tema isikliku arvamuse järgi võiks suurematel Eesti saartel Saaremaal, Hiiumaal ja Muhus olla mereäärse ehituskeeluala 100 meetrit.

Tamkivi rõhutas, et see ei ole keskkonnaministeeriumi seisukoht, kuid ta kavatseb sellise ettepaneku teha ja diskussioon sel teemal oleks teretulnud.

Praeguse korra järgi on Mandri-Eestis Läänemere-äärne ehituskeelu ala reeglina 100 meetrit lai ning täiendavate piirangute puhul võib see ulatuda 200 meetrini. Kuid kõikidel saartel on mereäärne ehituskeelu ala 200 meetrit ja iga ehitussoovi korral peab eraldi otsuse, kas ala vähendada või mitte, tegema keskkonnaminister.

“Kindlasti ei ole aga Saaremaal ja teistel suurtel saartel totaalne 200 meetri laiune ehituskeeld mere ääres põhjendatud,” märkis Tamkivi. Tema sõnutsi peaks saarte puhul edaspidi tegema vahet: väikeste puhul jätma keeluala ehk samaks, kuid kolme suurema saare puhul võiks keeluala muuta 100 meetri laiuseks.

“Ega praegustel keeluala vähendamiste juhtudel ei olegi inimestel enamasti soovi ronida esimese 100 meetri sisse, pigem on küsimus 100–200 meetris, kuhu ehitusluba taotletakse,” sõnas Tamkivi.
Alates 1. veebruarist on keeluala vähendamise otsuste tegemine delegeeritud keskkonnaametile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)