Kärlal jorisesid taas jänksud

Kärlal jorisesid taas jänksud

PUNAMÜTSIKE: 5-aastane Astrid Rei.

Pühapäeval, 8. märtsi pärastlõunal oli lastelaulu sõpradel põhjust Kärla koolimajja koguneda. Üheksandat korda toimus kevadine lauluvõistlus Jorru-Jänks. Kaks kena jänkupreilit Diana ja Triin olid ka kohal ning hoidsid esinemisjärjekorral silma peal.

Meie lauluvõistlustel on lauljaid muusikaliselt toetanud alati bänd. Juba teist aastat pole meil vaja muusikuid kaugelt tellida, nad on meie oma koolist. Õpetaja Marika Aarnise eestvedamisel said kokku saksofonist Pille-Rite Rei, basskitarrist Erkki Etverk ja trummar Tenno Lauri. Oma osaga Jorru-Jänksu kontserdil said nad hästi hakkama ja olid lastele suurepäraseks saatebändiks.

Lauljaid oli kokku 29: 15 lasteaiast ja 14 põhikooli algklassidest, lauluõpetajateks Ülle Vallaste ja Marika Aarnis. Ütlen ausalt – mul on hea meel, et ma ürituse korraldajana ei pea ise nende hulgast paremaid välja valima.

Minu arust on iga lapse esinemises midagi huvitavat, vahvat, armast. See, kuidas nad silmadega oma ema-isa otsivad ja tuttavat nägu nähes rõõmustavad. See, kuidas nad püüdlikult lauluõpetaja õpetussõnu järgivad ja ikkagi iseendaks jäävad. Iga kontserdil esinenud laps on võitja, sest ta julges teiste ette lavale astuda ja seal ka häält teha.

Seda, kes paremini jorises, otsustas kikk-kõrvade nõukogu, kuhu kuulusid Kärla muusikakooli direktor Imbi Kolk, laulude looja Ülle Reinsoo, karaokekuninganna Annika Väälma ja Jorru-Jänksu veteran Meriliis Varilepp. 
 
Pärast pisikest arupidamist kuulutati Jorru-Jänksu laureaatideks lasteaialapsed Paula Aarnis (5-a), Mark Erik Kesküla (6-a) ja Imeliine Mändar (6-a) ning koolilapsed Gabriela Grahv (1. kl), Margerite Mesila (2. kl) ja Delis Pärnoja (3. kl). Laureaaditiitli sai ka kontserdil viimasena laulnud 6. klassi neiu Stella-Liisa Lõhmus.

Jagati ka mitmeid eriauhindu. Kärla muusikakooli tulevikulootuse preemiad said Astrid Rei (5-a) ja Karl-Reedik Mändar (4-a). Paadla kandi seltsi eripreemiate omanikeks said Robert Luks (3-a) ja Gabriela Grahv. Kärla koguduse naiskoori preemia sai Katriin Soon (3. kl).

Põhikool kiitis kahte julget poissi – Sander Õispuud (2. kl) ja Paul-Mark Pihli (3. kl) – ning pidas eripreemiate vääriliseks Stella-Liisa Lõhmust ja Sille Niiti (2. kl). Kuuse külas pesitsev RMK ehk riigi metsamajandamise keskus on igal võistlusel eripreemiaga meeles pidanud lauljat, kelle laul on kõige looduslähedasem. Sel aastal osutus nende väljavalituks Ruth Rahnel (2. kl) lauluga “Looduse ime”. Kärla Reformierakonnalt ehk oravapoistelt sai iga laulja helkuri.

Meelega jätsin kõige viimaseks ühe erilise preemia. Laste lauluvõistlusel auhinnatakse peamiselt lapsi, tänatakse nende õpetajaid ja teisi üritusele kaasaaitajaid. Loomulikult ütlen ma ürituse korraldajana alati publikule aitäh. Tavapäraselt sellele aitähile muud ei järgnegi.

Aga sel aastal pälvis lasteaia eripreemia laululapse isa Aarne Aarnis, kes lasteaia juhataja Maiu Rauna sõnul teadis peaaegu kõikide laulude sõnu suud liigutades kaasa laulda, vaid oma lapse esinedes hoidis kätt suu ees. Ühesõnaga, ta oli suurepärane publik.
Veel kord aitäh kõikidele Jorru-Jänksu sõpradele. Oli ilus kevadine päev.

Virge Varilepp
Kärla kultuurijuht

virgevarilepp@hot.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)