Raamatukogutöötajad kutsuvad linnavalitsust läbi rääkima (1)

Saaremaa kultuuritöötajate ametiliit otsustas oma üldkoosolekul, et maakonna keskraamatukogu töötajad ei nõustu 18-protsendilise palgakärpega ning liit ei soovita neil palka kärpivale töölepingu lisale alla kirjutada.

Ametiliit saatis Kuressaare linnavalitsusele ja volikogule ettepanekud läbirääkimiste alustamiseks töö- ja palgatingimuste üle.

“Selliste otsuste tegemisel ei tohi kiirustada, vaid tuleb inimestele aega anda saada informeeritud-konsulteeritud. Ei ole õigust seada inimesi fakti ette, tutvustamata neile nende seaduslikke õigusi,” märgitakse saadetud ettepanekutes.

“Sellises olukorras kasutab tööandja (linnavalitsus) ära inimeste teadmatust ja ühepoolset otsustamise õigust, ähvardades tööst ilmajätmisega.”

Ametiliit juhib tähelepanu sellele, et linnavalitsus ei saa nõuda kvaliteetse teenuse tagamist samas ulatuses ja tasemel, halvendades töötajate olukorda.

“Palga vähendamise vajadus peab olema põhjendatud, läbi mõeldud ja õigetes proportsioonides – väikesepalgalised ei saa kanda kõige suuremat vastutust vastutustundetute otsuste ja ebaotstarbeliste tehingute ning ebamõistlike tegevuste osas, mis on viinud majanduse tänase olukorrani,” öeldakse ettepanekus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)