Valdade spordiliit on väge täis

Valdade spordiliit on väge täis

 

Mõtisklen valdade spordiliidu 10-aastaseks saamise ajal veidike selle üle, mida on need aastad valdade spordielule andnud. Organisatsiooni ei loodud päris tühjale kohale, valdade spordiliit on endise maakondliku spordiliidu Jõud järglane.

Teist korda on meie juhatusse valitud tegutsema inimesed, kes võtavad oma tööd väga tõsiselt. Tublid tegijad on Vilmar Rei, Tiit Uspenski, Enn Laanemäe, Raivo Uus ja Mati Mäetalu. Esimehena tunnetan spordiliidu igapäevaelu korraldamisel seda, et igaüks täidab oma ülesandeid südamega.

Tegevust jätkub

Lisaks valdade spordielu korraldamisele oleme võtnud oma ülesandeks ka maakonna koolispordi edendamise, mille eestvedaja on Enn Laanemäe. Iga tegevus vajab raha ja neid asju ajab Vilmar Rei. Meie tuluallikaks on liikmemaksud ja üleriigilise spordiseltsi Jõud toetused.

Mida me siis korraldame? Suuremad üritused on valdade suve- ja talimängud, koroona-, kabe-, male- ja korvpallivõistlused. Osaleme valdade spordiliitude ülevabariigilistel tali- ja suvemängudel, mis toimuvad iga nelja aasta tagant. Veel osaleme Jõu suvepäevadel, mis toimuvad igal aastal eri maakonnas, ning oleme ka ise korraldamise rõõmu tunda saanud. Samuti osaleme Jõu meistrivõistlustel, sellest sõltub nende poolt eraldatava toetuse suurus. Mida rohkem osaleme, seda parema rahasüsti saame.

Natuke ebamugavaks teeb meie elu see, et riigi toetused, mis tulevad harrastusspordi summadest, laekuvad Saaremaa spordiliidule ja alles selle kaudu saame meie sealt osa. Arvan, et asi on paigast ära, kuna meie spordiliit tegeleb 15 alaga, aga Saaremaa spordiliitu kuulub üle 30 spordiklubi, enamik neist tegeleb ühe alaga.

Raha saame aga võrdsetel alustel. Üldse on see süsteem meie jaoks natuke keeruline. Saaremaa spordiliit on Eesti olümpiakomitee liige, meie kuulume Saaremaa spordiliitu ja ka Eesti spordiliitu Jõud, kes on samuti olümpiakomitee liige. Hea oleks, kui Saaremaal oleks üks spordiliit, kuid seni seda moodustatud pole.

Vallad teevad koostööd

Koostöö valdade spordijuhtidega sujub meil hästi, suuremates valdades on nad palgalised, väiksemates tehakse seda tööd paljudel juhtudel küll vaid entusiasmist. Natuke nukraks on meid teinud see, et Torgu vald maksab korralikult ära oma osamaksud, aga nende sportlased ei osale kusagil. Oleme pidanud plaani torgulasi külastada ja arutada, kuidas neid ka sisulisse töösse kaasata.

Omavalitsusjuhid on meil kõik spordilembelised ja toetavad meie tegemisi igati. Valdade koostööle tõmbamises on suure töö teinud Laimjala vallavanem Vilmar Rei. Spordijuhtide hulgas on sama tendents nagu kultuurijuhtidelgi – kõik vananevad, aga uusi millegipärast peale ei tule.

Samas ei taha me jääda Saaremaa spordiliidu varju, oleme end ikka maakonnas suutnud märkavaks teha. Kindlasti raskendab meie tegevust see, et meil ei ole palgalist töötajat. Muresid on muidugi palju, aga selle kompenseerib täiega see, kui üks tore üritus on korda läinud, mistahes mängude pidulikud lõpetamised annavad meile särtsu jätkata.

Oleme suutnud oma mängude kava panna ka maakonna kultuurikalendrisse ja neist päevadest ka kinni pidada. Ürituste graafikud on tihedad ning seega peame paljude muude ürituste toimumisega arvestama, seda eriti suvel. Seetõttu alustame oma võistlustega aprillis ja lõpetame suve hakul. Heameelt teeb veel see, et suvemängudel osalevad kõik vanusekategooriad noortest kuni veteranideni välja.

Tahan veel rõhutada seda, et Mati Mäetalu tulekuga Saare maavalitsuse spordijuhiks on meie maakonna spordielu väga palju arenenud. Hetkel toonitatakse kõikjal, et meil on majanduses rasked ajad. Loodan siiski, et valdade spordiliit elab need üle ja ükski üritus toimumata ei jää ning valdade ühistegevus sujub ka edaspidi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)