Väikelaevaehitajad käisid ühiselt meremessil (5)

Väikelaevaehitajad käisid ühiselt meremessil

ÜHISTEGEMISE JÕUD: Anni Hartikainen selgitas, et kui klastri liikmed läinuksid messile eraldi, oleks kogu projekt kujunenud vähemalt 10 korda kulukamaks. Samuti mõjus ühine väljapanek palju võimsamalt ja silmatorkavamalt.

Läinud nädalavahetusel koondasid Saaremaa väikelaevaehitajad, Kuressaare ametikool ja Kuressaare kolledž jõud ning käisid üheskoos Tallinnas vabaaja- ja meremessil.

Kümmekonda laevaehitusfirmat, nende allhankijaid, kohalikke haridusasutusi ja nelja omavalitsust koondava väikelaevaehitusklastri projektijuhi Anni Hartikaineni sõnul tuli messil käigust selgelt välja, et koostöö tegemine on mõttekas.

Oma paatidega olid messil väljas Kasse Paat, Väike Paadivabrik ja Vätta Puit. Esmakordselt käis messil ka ametikooli noorte väikelaevaehitajate kursusetööna valminud puupaat. Rõõmustavalt suurt huvi tunti messil Kuressaare kolledžis 2009. aastal avatava väikelaevaehituse inseneri tasemeõppekava vastu.

Need ettevõtted, kelle jaoks mere- ja vabaajamess ei ole otsene müügi- ja turunduskanal, said klastri väljapaneku raames teha maine- ja bränditurundust. Näiteks oli messiboksis läbirääkimiste lauaks Saare Paadi uue jahtlaeva mudeli, Saare 41-e kajuti laud.

Seda nimetasid saarlased ise messi kõige kallimaks eksponaadiks, sest see, kes ostab laua, saab jahtlaeva kauba peale. Samuti tekitas eriti lastes elevust Baltic Workboatsi 3D printtehnoloogia abil valmistatud patrullpaadi makett.

“See oli Saaremaa väikelaevaehitajate esimene ühisturunduse projekt, nii-öelda proovikivi. Me tõestasime iseendale, et oleme suutelised väga kiiresti ja operatiivselt koos tegutsema. Kindlasti ei jää see meie viimaseks ühiseks messikülastuseks, pigem ootame osalejate ringi laienemist – sest meremess oli lihtsalt nii ilmekas näide sellest, et koos teha on tõepoolest kasulik,” ütles Anni Hartikainen.

Ühiselt messil olles tekkis klastril juba uus idee. “Mõtlesime, et järgmise aasta meremessil võiks Saaremaa kui vabaaja- ja merepiirkond olla hoopis laiemalt esindatud,” sõnas Hartikainen, tuues märksõnadena lisaks väikelaevadele välja (mere)turismi, surfiklubi, kalatooted ja tuulikud. Saare maakonna vapp oli väikelaevaehituse klastri stendil juba sel aastal kasutusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)