Väärteo aegumine päästis linnavalitsuse karistusest (6)

Väärteo aegumine päästis linnavalitsuse karistusest

 

Järelevalvet teostanud riigihangete amet (RHA) tuvastas, et Kuressaare linnavalitsus on rikkunud seadust, sõlmides üle kahe aasta tagasi lepingu ajalehe Kuressaare Sõnumid väljaandmiseks. Kuna leping sõlmiti 2006. aastal, on väärtegu nüüdseks aga aegunud ning seega ei pea linnavalitsus ka seaduse ees vastutust andma.

RHA jõudis järelevalvet teostades tõdemuseni, et nii nagu toimis linnavalitsus, ei oleks tohtinud nii suure lepingu puhul talitada. “Jäeti korraldamata riigihangete seaduse kohaselt kohustuslik pakkumismenetlus ning täitmata sellega seotud nõuded,” põhjendas otsust RHA peadirektor Ülo Sarv.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus on toimunut kommenteerides öelnud, et tegu on “inimliku eksitusega” ning märkinud, et ei näe põhjust, miks peaks kõnealuse lepinguga midagi ette võtma, kuna kahju pole tehtud kellelegi.

Pääses trahvist

Riigihangete seadust eirates Saaremaa Raadio OÜ-ga ilma hanke läbiviimiseta 1,5 miljoni kroonise lepingu sõlminud linnavalitsust ei saa enam vastutusele võtta väärteo aegumise tõttu. Selle varasema tuvastamise puhul oleks ähvardanud rahatrahv kuni 18 000 krooni.

“Selge on see, et Kuressaare linnavalitsuse ja Saaremaa Raadio OÜ vahel lepingu sõlmimisel eirati sel ajal kehtinud riigihangete seaduse nõudeid, kuid rikkumise toimepanemisest möödunud aeg ei võimalda võimalike süüdlaste vastutusele võtmist,” öeldakse RHA kirjas.

Oma Saarele RHA otsust kommenteerides vahendas linnavalitsuse suhtekorraldaja Priit Pruul, et RHA otsuse kohaselt on leping jätkuvalt kehtiv ja kuulub seega täitmisele, sõltumata sõlmimise asjaoludest. Oma Saare küsimust, et kas linnavalitsus jääb “inimliku eksituse” versiooni juurde, linnavalitsus vastuse vääriliseks ei pidanud.

Kuressaare Sõnumeid kärbitakse

Seoses negatiivse linnaeelarve koostamisega ootab siiski 120 000-kroonine kärpimine ees ka Kuressaare Sõnumeid. See summa moodustab ligi kolmandiku linnalehe väljaandmiseks lepingujärgselt makstavast rahast. Pruuli sõnul on praeguseks võetud suund selle peale, et Kuressaare Sõnumid hakkavad ilmuma üle nädala, mitte iga nädal nagu siiani. Lepingu muutmise täpsematest detailidest on Pruuli arvates praegu veel vara rääkida.

“Kuressaare Sõnumitesse puutuvad ning sellega seotud ümberkorraldused oleksid oodanud ees ka juhul, kui hetkeolukord kulude kärpimist ei nõuaks,” edastas Pruul. Tema sõnul on olemas kindlad mõtted ja ideed, kuidas linn oma infot edastab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)