Linn piirdub viie miljoni laenamisega

Tänavu 25 miljoni krooni laenamist kavandanud Kuressaare linnavalitsus palub rahandusministeeriumilt luba laenata vaid viis miljonit krooni.

Abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et valitsus kehtestas kohalikele omavalitsustele piirangud laenu võtmisel ja laenata võib vaid Euroopa Liidu rahastatavate projektide omaosaluse katteks.

Kuressaare tänavuste investeeringute poolel on Koovi sõnul 5. lasteaia rekonstrueerimine, muusikakooli renoveerimine, sadama arendamine, mille rahastamise omaosaluse suurus on 5 miljonit krooni.

“Seega on Kuressaare linnal võimalus ja vajadus küsida rahandusministeeriumilt luba 5 miljoni krooni laenu võtmiseks,” märkis Koov. “Siit järeldub, et negatiivse lisaeelarvega vähendame ka seni eelarves kajastatud investeeringuid ca 20 miljonit krooni.”

Koovi sõnul on see kurb, sest investeeringute kärpimine pärsib linnaruumi üldist arendamist ning vähendab linna võimet elavdada tööde pakkumisega tööturgu ja suurendada niimoodi ringiga linna tulumaksulaekumisi.

Kuressaare jätab negatiivse eelarve tõttu tänavu investeerimata Karja tänava ehitustöödesse 4,5 miljonit krooni, sademevetetorustike väljaehitamisse 1,3 miljonit ja kirikuhoonete remondi kaasfinantseerimisse 650 000 krooni.

Samuti jäetakse näiteks ära uute kõnniteede rajamine 1,1 miljoni, linnavalitsuse hoone remont 900 000 krooni ja videovalvesüsteemi osaline väljaehitamine 200 000 krooni ulatuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)