Tulekahjus hukkus väike laps (7)

Tulekahjus hukkus väike laps

TRÖÖSTITU VAATEPILT: Eile hommikul kella poole kümne ajal avanes majast troostitu vaatepilt. Õuenurgas vedelesid aknast välja visatud poolpõlenud raamatud ja mänguasjad. Naabrite sõnul oli hommikul haiglasse toimetatud terve pere.

Eile hommikul hukkus Kaarma vallas puhkenud elumaja tulekahjus kuueaastane tüdruk. Vanemad jõudsid põlevast majast päästa ülejäänud neli last, kelle kiirabi viis haiglasse.

Nende elu ja tervis ohus ei ole ning eile õhtuks jäi haiglaravile vaid üks põletushaavu saanud laps. “Väga kurb, üle väga pika aja selline juhtum Saaremaal,” ütles päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, kes ei osanud eile veel öelda, millest õnnetus alguse sai. “Selle selgitab välja politsei algatatud kriminaalmenetlus,” lisas ta.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Randvere külje all Viira külas hommikul kell 6.34. Päästjate kohale jõudes põles viilkatusega puidust talumaja lahtise leegiga.

“Kui me kohale jõudsime, oli tuli juba katusest väljas ja peremees oli lapsed majast välja toonud,” rääkis üks päästjatest, lisades, et hiljem leiti kustutustööde käigus majast ka hukkunud laps.
“Algul arvati, et laps on kadunud,” rääkis Oma Saarele üks pealtvaataja, kelle sõnul oli tegemist pere vanima tütrega, kel vanust vaid kuus aastat.

Traagiline õnnetus juhtus siis, kui pereema hommikul kella kuue ajal lauta loomi talitama läks. Kui ta mõne aja pärast maja poole vaatas, olid leegid juba uksest väljas. Päästjate sõnul kutsus pererahvas ise abi ning pereisa asus kohe lapsi põlevast majast välja tooma. Peres kasvas viis alla12-aastast last.

Kõik imestavad, et tulekahju nii kiiresti kontrolli alt väljus. Ühe naabrite väljakäidud versiooni kohaselt võis plahvatada gaasiballoon, ning kuna ahjus oli tuli, aitas see kaasa kahjutule kiirele levikule.
Päästjad seda versiooni siiski ei kinnitanud, sest oma sõnul tõid nad gaasiballoonid majast välja.

Tulekahju saadi kontrolli alla kell 7.51. Kustutustööd kestsid eile terve päeva. Päästetöödel osales neli kustutusautot ja kaks paakautot.


Sotsiaaltöötaja toimetas pereni esimese abisaadetise

Kaarma valla sotsiaaltöötaja Liida Kaare sõnul toimetas ta tulekahjus kannatada saanud pereni juba esimese abisaadetise. Kaarma vald pakkus perele ka ajutist elamispinda, kuid perekond eelistas esialgu jääda sugulaste juurde.

Liida Kaare palub kõigil, kel on soovi perekonda abistada, võtta ühendust temaga telefonil 45 20 456. “Siis saab juba kokku leppida, kuidas abi pereni toimetada,” ütles Liida Kaare, lisades, et ilmselt läheb esialgu kõike vaja.
Tulekahjus kannatada saanud pere toetuseks saab raha annetada ka Eesti Punase Risti Saaremaa seltsi kontole 221011370993 Swedbankis.

Selgituseks võib panna “Randvere tulekahjus kannatada saanud pere toetuseks”. Täiendavat infot saab Laine Kunnberg-Bortnikovilt telefonidelt 45 33 613, 51 25 380.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)