Saaremaa metsaühing valmistub puiduhakke ekspordiks

Väikemetsaomanikke ühendav Saaremaa metsaühing plaanib luua äriühingu, et hakata Euroopasse müüma puiduhaket ja varustada kohapealse toorainega ka kohalikke katlamaju.

“Hakke eksport on praegu ilmselt ainuvõimalik tee ja kõige lihtsam variant, et elavdada metsakasvatust ja Saaremaal maastike lahtiraiumist,” ütles Oma Saarele Saaremaa metsaühingu juhatuse esimees Veiko Maripuu. “Seda turgu me otsime.”

Maripuu sõnul tuleb kõne alla hakkepuidu vedu laevaga Roomassaare sadamast näiteks Taani. “Kui Pärnust praegu lähevad koormad Euroopa suunal ja mujalt Eestist, siis miks ei peaks siis siit minema,” rääkis Maripuu.

Samuti kavandab metsaühing koostööd ka AS-iga Kuressaare Soojus, et kindlustada Saaremaa suurimale hakketarbijale vajalikud küttekogused. “Väiketootjad ja teised firmad ei suuda seda tagada, sest praeguses majanduskliima madalseisus puhastatakse veel viimased langid ja siis pole materjali kusagilt võtta,” rääkis Maripuu.

“Ka talunikud oma 10–20 kandiste okstekubudega ei pääse kusagil löögile ja metsaühing tahab selle tühimiku täita,” rääkis Maripuu.
Lisaks soovib metsaühing alustada koostööd valdadega, et panna mitmel pool maakonnas tööle puiduhakkel töötavaid väikesi konteinerkatlamaju.

“Metsaühingu kui mittetulundusühingu ja omavalitsuste vaheline koostöö on ideaalne koostöövorm, sest vabu rahasid selles valdkonnas on tohutult ja kohaliku kütte osakaal energia tootmises suureneb,” rääkis Maripuu, kelle sõnul loob see hea võimaluse loodusväärtuslike karjamaade võsast puhastamiseks ja merevaadete avamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)