Mandlike võitis üleriigilise vokaalansamblite konkursi (1)

Mandlike võitis üleriigilise vokaalansamblite konkursi

ANSAMBEL MANDLIKE JÕGEVAL: II rida (vasakult) Hanna Martinson, Helen Pihlas, Kärt Männa ja Linda Lapp. Esireas on Mandlikese juhendaja Pilvi Karu ja parimaks kontsertmeistriks tunnistatud Britta Virves, kes saatis ka Mandlikest laulu “Aeg on nagu rong” ajal.

Läinud nädalavahetusel võitis Kuressaare Gümnaasiumi huvikooli Inspira tütarlaste ansambel Mandlike (juhendaja Pilvi Karu) Alo Mattiisenile pühendatud XIII üleriigilistel koolinoorte vokaalansamblite konkursil oma vanuseklassis (VIII–IX klass) laureaaditiitli ning esikoha. Edukalt esinesid ka teised Saaremaa ansamblid ning parima kontsertmeistri tiitli pälvis Britta Virves.

Neidude kvartett Mandlike, milles laulavad Kärt Männa, Hanna Martinson, Linda Lapp ja Helena Pihlas osalesid konkursil neljandat aastat ning iga kord on nad valitud oma vanusegrupis parimaks.

Jõgeva Gümnaasiumis toimunud koolinoorte vokaalansamblite konkursil võisteldi neljas erinevas vanuseklassis (IV–V, VI–VII, VIII–IX ja X–XII klass).
Esikolmikusse pääsesid ka teised Saaremaa ansamblid ning lisaks anti kolm eritunnustust.

Laureaadiks valiti ka Varsakabi ja Hundinuiad

Oma vanuseklassis (X–XII klass) teise koha laureaaditiitli vääriliseks tunnistati Saaremaa Ühisgümnaasiumi meesansambel Varsakabi (juhendaja Mari Ausmees). Oma vanusegrupi (VI–VII klass) esikolmikusse pääses ka Saaremaa Ühisgümnaasiumi poisteansambel Hundinuiad (juhendaja Mari Ausmees).

Hinnati esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Tähtsaks peeti ka jõukohast repertuaari ja laulu sobivust vastavale vanusegrupile. Kõigi osalejate hulgast valiti välja üldvõitja tiitel, mis sel aastal läks Rapla laulustuudio noormeeste ansamblile Tohohh.
“Žürii räägib, et iga aastaga läheb võistluse tase tugevamaks,” ütles Mandlikese juhendaja Pilvi Karu, lisades, et sel aastal oli tõepoolest väga palju tugevaid ja huvitavaid lauluseadeid.

Parim kontsertmeister on Britta Virves

Eritunnustuse osaliseks sai Saaremaa Ühisgümnaasiumi 11 klassi õpilane Britta Virves, kes pärjati tiitliga “parim kontsertmeister”.
“Erakordselt andekas tüdruk ja me oleme tema üle väga uhked,” kiitis Mari Ausmees, lisades, et Britta saatis kolme ansamblit ning lisaks oli oma ansambli juhendaja.

Mandlike ja Varsakabi said eritunnustuse
Eritunnustuse “Särav pianissimo” pälvis KG huvikool Inspira neidude ansambel Mandlike.

“See on oskuse eest imevaikselt laulda,” selgitas ansambli juhendaja Pilvi Karu, lisades, et neidude ansamblit on selle oskuse eest varemgi kiidetud
Saaremaale tuli veel üks eritunnustus – “Majandussurutise päästevõti”, ning selle sai Saaremaa Ühisgümnaasiumi meesansambel Varsakabi.

Juhendaja Mari Ausmehe sõnul oli neil repertuaaris Saaremaa oma helilooja Ülle Reinsoo laul “Onu Oskar peseb raha”, mis žüriile nii meeldis, et nad andsid selle eest eripreemia.

Lisaks eelpoolnimetatud ansamblitele osalesid konkursil veel KG huvikool Inspira tütarlaste ansambel Särts, neidude ansambel Kapriis, ning segaansambel Sa:rlaine. Saaremaa Ühisgümnaasiumist esines veel Britta Ilusate Tüdrukute Sekstett.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)