Valjala Kuked valiti aasta pereks

Valjala Kuked valiti aasta pereks

 

Saaremaa lasterikaste perede ühendus valis seitsmelapselise perekond Kuke aasta pereks 2009. Ühendus valis esmakordselt paljulapseliste perede seast ka aasta ema – Annika Vaheri.

Villi ja Malle Kukel on seitse last: Hannes (25), Anneli (22), Nelli (20), Elle (18), Sander (16), Mihkel (9), Vahur (7). Anneli on vanemad ka juba vanavanemateks teinud, sest tema peres kasvab 2-aastane Andri.
Aasta emal Annika Vaheril on kodus kasvamas Eva-Maria (15), Hans-Olavi (12), Rasmus (8), Oliver (4) ja Ingrid (1,3).

“Ühendus on aasta pere valinud ligi kümnel aastal,” ütles Saaremaa lasterikaste perede ühenduse esimees Margus Arge. Alati on väljavalitu esitatud ka Arno Tali Sihtkapitali ja Hansapanga (nüüd Swedbank) suure pere toetuse saamiseks.

Miks just nende pere auväärse tiitli omanikuks sai, seda pereema Malle öelda ei osanud. “Olen üritanud ikka igal pool kohal olla ja ühenduse tegemistest osa võtta,” naeris ta.

“Koos tahaks reisile kangesti minna,” unistab pereema, nentides, et tänu lasterikaste perede ühendusele on nad ringi käia siiski üsna palju saanud.
Pere peab Veerikul hobitalu, kus on oma aiamaa, mesilased, kitsed ja kanad. Et lapsed ei peaks kogu aeg maalt linna sõitma, üürisid vanemad neile linnas korteri.

Suuremad lapsed käivad tööl, Mihkel ja Vahur õpivad Valjala põhikoolis, Elle Kuressaare gümnaasiumis ja Sander ametikoolis.
Suur ja väga ühtehoidev pere peab alati koos sünnipäevi ning ühiselt veedetakse ka jõulud ja jaanipäev. “Ka heinategemine ja kartulivõtt käib meil ikka üheskoos,” kiidavad nad.

Lisaks ühisele talupidamisele tegelevad kõik jõudumööda ka huvialadega: Malle, Villi ja Elle laulavad Valjala segakooris Waldia ning loodavad laulupeole pääseda. Sander astus sel aastal Kaitseliitu. Nelli ja Elle on võrkpalli mänginud. Eile kiirustas Elle aga pühapäevakooli laagrisse, sest on seal juhendaja.

Aasta ema Annika Vaherit iseloomustas ühenduse esimees Margus Arge kui väga tublit sportlast, kes viimati sõitis läbi isegi Tartu maratoni. Ema on spordipisikuga nakatanud ka kõik oma lapsed, kes on maakonna edetabelites oma vanuseastmes ikka tublimate seas.

Annika Vaher ütles Oma Saarele, et tema jaoks on kõige tähtsam laste jaoks alati olemas olla.
Saaremaa lasterikaste perede ühendusse kuulub üle 60 pere.

Evely Aavik, Rita Loel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)