Koolilapsi vedanud bussil kukkus roolivarras küljest (3)

Koolilapsi vedanud bussil kukkus roolivarras küljest

 

Teisipäeva hommikul kukkus lapsi Kärla kooli vedavalt bussil ära roolivarras. Õnneks juhtus see peaaegu seisval bussil ning ükski laps ohtu ei sattunud.

“Roolivarras on oma ehituselt detail, mis tehniliselt korras sõidukil ei tohi mitte mingil juhul lahti ühenduda. Kui see juhtub, olenemata kas tegemist on sileda või konarliku teega, ei ole tegemist tehniliselt korras sõidukiga, sh bussiga,” ütles Oma Saarele autoregistrikeskuse tehnoosakonna ülevaatuse talituse juhataja Karmo Uusmaa.

Oma Saare andmetel oli Kärla põhikooli lapsi vedav koolibuss oma esimese sõidu juba ära teinud ning Sauvere lapsed Kärlal maha pannud, suundudes seejärel Kuuse külla, et ka sealsed lapsed kooli toimetada.

Buss sõitis Kuuse külas olevale platsile, hakkas ringi keeramiseks tagurdama ning tahtis hakata sõitma kooli poole, et lapsi peale võtta. Kohalt minema buss aga enam ei saanud. Kui bussijuht olukorda kontrollis, nägi ta, et roolivarras on ära kukkunud.

Kärla vallal on koolilaste vedamiseks tehtud leping osaühinguga RN Reisid. Ettevõtte juhi Raimond Nau sõnul purunes bussil roolivarda ots ringikeeramisel ebatasasel ja jääkonarikke täis pinnasel.

Oma Saarega vestelnud lapsevanem sõnas, et kui taoline asi juhtunuks maanteel, võinuks õnnetusel olla kurvad tagajärjed. “Kas nende busside tehnilist seisukorda siis keegi ei jälgi?” küsis ta.

“Halbade asjade kokkulangemine,” kommenteeris Raimond Nau, kinnitades, et sirge tee peal ei oleks seda mitte mingil juhul saanud juhtuda. Sest siis oleks seda viga eelmisel õhtul märganud ka bussijuht, kes oli bussi üle kontrollinud, kuid viga ei leidnud.

Kärla vallavanem Enno Pildre ütles, et üldiselt on vald selle bussifirmaga rahul olnud. Vallavanem on vaid nördinud, et bussifirma teda juhtunust kohe ei teavitanud.

Pildre sõnul olid platsil jäised roopad ning sealt ratast jõuga välja keerates see juhtuski, mitte sõidu ajal, vaid paigal manööverdades.
“Buss sisuliselt seisis, kui see õnnetus juhtus, lapsed organiseeriti kooli lapsevanemate autodega ning buss viidi Kuressaarde remonti,” kommenteeris vallavanem.

Raimond Nau oli ka ise kümmekonna minuti pärast suure bussiga sündmuskohale tõtanud, et lapsed kooli viia. Kuid tema abi vaja ei läinud, sest lapsevanemad olid kõik juba oma autodega ära korraldanud.
Kuigi koolibusside tehnilise seisundi pärast on lapsevanemate nurinaid varemgi kostnud, kinnitas politsei sügisel, et Saaremaa koolibussid on korras.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 125 korda, sh täna 1)