Lugeja kiri: Keskerakonna Saaremaa klubi KENA töödest ja tegemistest (10)

20. märtsil 2007 valiti mind KENA esinaiseks. Tänaseks on klubil seljataga juba hulk tegemisi.

Tõtt öelda ei laabunud asi alguses just hoogsalt. Rahvas oli võõras ja liikmeidki vähevõitu. Hoogu andis juurde see, kui Keskerakonna KENA president Anneli Kööba-Orlova kutsus 2008. aasta alguses kogu Eesti KENA-klubide esinaised riigikokku ümarlauale.

Koostati aastaplaan ja tehti üksteisega tutvust ning Tallinnast tuldi tagasi uute ideedega. Seejärel kutsuti kokku palju naisi. Tuli endisi liikmeid ja lisandus tuttavaid ja sõpru, kellest tänaseks on saanud suur hulk uusi liikmeid, kelle arvuks võib öelda poolsada.

Kui meenutada möödunut, siis olid huvitavad üritused kohtumised keskerakondlastest riigikogulaste Aivar Riisalu, Kalle Laaneti, Ain Sepiku ja Peeter Võsaga. Üritused on toimunud Saaremaa eri piirkondades.

Käidud on riigikogu infotunnis ja Jaan Poska majamuuseumis. Neist üritusest võttis osa palju noortekogu liikmeid. Käidi Paunvere väljanäitusel ja muidugi tuleb ära märkida Keskerakonna suvepäevad Käärikul. Keskerakonna KENA klubi esines üritusel edukalt koogivõistlusel.

Juunis toimus kohtumine Europarlamendi saadiku Siiri Oviiriga. Veel oleme aidanud Sõmera hooldekodus aknaid pesta, osalenud üritusel “Eestimaa puhtaks!” ning KENA liikmete talgutel nii puudelappimisel kui ka heinateol.
Toredaks kujunes üritus talvepealinnas Jõgeval, kus toimus KENA klubide uusaastapidu. Õhtu juht oli paljude lemmik Peeter Võsa.

31. jaanuaril 2009 toimus Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaalis KE naiskogu konverents, mille eesmärk oli tutvustada sihtgruppidele reaalset olukorda tööturul. KE naiskogul ei ole ükskõik, mis saab inimestest, kes on sattunud raskesse olukorda. Ka majandussurutise olukorras peab olema riigi hool ja tähelepanu koondatud oma nõrgematele!

Ürituse suund oli eelkõige erakonnast väljapoole ja kõikidele abivajajatele tänases töötuse suurenemise olukorras. Sõna võttis Europarlamendi saadik Siiri Oviir, töötukassa funktsioonidest rääkis Meelis Paavel. Esinesid ka tööturuameti peadirektor Tiina Ormisson ja Jaan Õmblus, viimane rääkis uute töökohtade loomisest ja ettevõtluse arendamisest.

Tänaseks on koostatud eeloleva ja poolaasta tegevuskava. Juunis on plaanis külastada meie lähinaabreid Soomes, kus tutvume sealsete naiste tegemistega. Meie klubisse kuulub ka n-ö isiklik giid Eve Kaasik, kes on nõus meiega reisima ja oma teadmisi reisidel jagama.

Saaremaa KENA-l on väga hea koostöö kohaliku noortekoguga eesotsas Kristi Sillartiga ning riigikogu liikmete Ain Sepiku, Kalle Laaneti, Aivar Riisalu, Jüri Ratase, Priit Toobaliga, samuti Keskerakonna Saaremaa piirkonna koordinaatori Elo Naabriga.

Oma abi ja sponsorlust on meile pakkunud Mihkel Undrest Sõrve volikogust, samuti Urve Lillimägi OÜ-st Raaret ja Enno Raadel OÜst Waaderpass & KO. Märkida tuleks ka bussifirmat Tõnu Reisid, kes on meid pikkadel sõitudel toetanud ja välja kannatanud.

Uute tuulte ja hakkamistega uude töisesse aastasse!

Lilian Raadel
Saaremaa KENA klubi esinaine

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)