Leisi plaanib kooli ujula korda teha (6)

Leisi vallavalitsus soovib KOIT kavast kooli rekonstrueerimiseks saadava raha abil korda teha ka neljandat aastat mittekasutatava ujula, loobudes selleks koolile viil-katuse väljaehitamisest.

Leisi vald jättis keskkooli ujula rekonstrueerimise KOIT-kava eeltaotlusest 2007. aastal välja, kuna taevasse tõusnud hinnad oleksid kogu ehituse maksumuseks teinud 57 miljonit krooni. Samas eraldati kogu Saare maakonnale kokku vaid 80 miljonit krooni ja Leisi vald ei soovinud esitada ülekohtuselt suurt taotlust.

Nüüd leiab Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep, et praeguste väga soodsate ehitushindade juures oleks mõttekas koolikompleks sajaprotsendiliselt uuendada.

Leisi keskkooli ujulat ei saa praegu kasutada, kuna basseiniseadmed ja torustik on täiesti amortiseerunud ja basseini katteplaadid on purunenud.
Leisi vallavalitsuse arvutuste järgi maksab ujulakompleksi taastamine 3,9 miljonit krooni.

Samapalju ja veidi rohkemgi maksab kooli praeguse lamekatuse väljavahetamine viilkatuse vastu. Kokku kavatsetakse hoida ka esialgu plaanitud aula evakuatsioonitrepi ehituse pealt, kuna leiti teine lahendus. Samuti plaanitakse projektist välja jätta auditooriumi tõusev põrand.

Leisi vallavalitsus leiab, et ujula rekonstrueerimata jätmine tähendaks probleeme vee- ja kanalisatsiooni-, elektrivõimsuste, kütte- ja ventilatsiooniseadmete valikul, paigaldamisel ja häälestamisel.
Lisaks oma kooli lastele ja piirkonna inimestele võiksid ujulat kasutada ka Muhu, Tornimäe ja Orissaare kooli õpilased, kes praegu sõidavad Kuressaarde.

“Uus rekonstrueeritud ujula annab lisaväärtuse korraliku basseini, lastele mullivanni, riietehoiu ja saunaga, mis võimaldab teenust pakkuda tasu eest,” märgib Ludvik Mõtlep regionaalminister Siim Kiislerile saadetud kirjas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)