Politsei eest põgenenud roolijoodikut karistati arestiga (5)

Pühapäeva öösel pidas politsei Laimjala vallas Audla külas kinni 15 kilomeetrit peatumismärguannet eiranud joobnud sõidukijuhi. Eile toimetati 22-aastane noormees juba kohtusse, kus talle määrati karistuseks 30 ööpäeva pikkune arest.

Politseipatrull märkas ebakindla sõidustiiliga Opel Vectrat 28. veebruaril kell 23.50 Laimjala vallas Audla külas ning otsustas sõiduki kontrollimiseks peatada, lülitades sisse sinise ja punase vilkuri. Seda märgates otsustas Opel Vectra juht politsei eest ära sõita. Auto peatus 15 kilomeetri pärast, kui kütus otsa sai.

Kontrollimisel selgus, et Opel Vectrat juhtis 1987. aastal sündinud alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Mihkel, kes toimetati Kuressaare politseijaoskonda kainenema. Samuti selgus, et sõidukile olid paigaldatud sellele mittekuuluvad registreerimismärgid, puudus kehtiv liikluskindlustuse poliis ja tehnoülevaatus.

See ei olnud aga noormehel esimene kord, sest ka mullu jaanuaris sai ta suure rahatrahvi just selle eest, et juhtis Laimjala vallas autot juhiluba omamata, eiras politsei vilkuritega antud peatumismärguannet ja tema sõidukil olid küljes võõrad registreerimisnumbrid.

Politsei karistas noormeest nende liiklusrikkumiste eest 12 000 krooni rahatrahviga. Mihkel üritas toona kohtus määratud karistust vaidlustada, kuid jäi kohtuvaidluses politseile alla.

Samuti oli Mihkel kaasreisija selles autos, mis mullu novembris politsei eest läbi Kuressaare linna kihutas, eirates peatumismärguannet ning lõhkudes teele jäänud traataia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)