Kuressaare linnaarst Juri Zabellevitš kinnitas eelmisel neljapäeval linnavolinikele esinedes, et Kuressaare veevärgi joogivesi on sama hea kvaliteetiga kui poes pudelites müüdav.
Zabellevitš ütles, et on Kuressaare kraanivee kohta kogunud infot alates 1976. aastast ja mäletab aegu, kui pooled joogiveeproovid ei vastanud riigi standardile.
“Nüüd on olukord tunduvalt parem – viimase viie aastaga pole praktiliselt olnud ühtegi bakterioloogilist analüüsi, mis ei vastanuks normidele,” sõnas Juri Zabellevitš.
“Olen kindel, et teie ostate poest vett ja mina ka, kuid võiksime tegelikult juua ka kraanivett,” soovitas linnaarst.
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)
joon pidevalt kraanivett aga olen ostma hakanud ka pudelivett, sest, et kraanist gaseeritult ei saa ju :) Saaremaal on halb vesi salmel, seal tuleks küll midagi ette võtta, selle ebameeldiv veemaitse jääb isegi kohvi ja tee juures ka veel tunda
linna kraanivee kvaliteeti rikuvad veekatkestused. Pärast tuleb palju nii külma kui sooja vett kasutult kraanikaussi lasta, filtrid ummistuvad jne. Aga see on paratamatult kaasaskäiv probleem.Muidu ei saa nuriseda vee kvaliteedi osas.
Pudelivee ostmine tuleneb tarbija lollusest. Sellest on küllalt juba üleriigilistes ja maakonnalehtedes, ning telekas räägitud. Ja kindlasti ei mõelda pudelivee all gaseeritud Värska vett jne, vaid gaseerimata tavalist vett. Sellist vett soovitatakse osta siis, kui viibitakse mõnel soojal maal, näiteks Egiptuses. Meil, Eestis on pudelivee ostmine lausa lauslollus ja mõttetu raharaiskamine. Isegi siis, kui rahast puudus ei ole, pole ju mõtet raha niisama tuulde visata. Kui raha tõesti kuskile panna pole, võiks ennem seda annetada vaestele või loomade varjupaiga ehitamiseks meie maakonda. Meil on nii palju asju rahapuuduse tõttu tegemata aga rikkad raiskavad lihtsalt mõttetult raha.
Kodanik, ära aja lolli juttu.
Nagu Seda täpselt kirjeldas – aegajalt ei ole kraanivesi hea kvaliteediga ning seda just Seda toodud põhjustel. Ja ka Puru jutus on tõde ja seda eriti just samal põhjusel, mis Seda välja tõi, kuna hetkel käib Salmel suur veetrasside ehitus ja veekatkestused on pea igapäevased, siis paljudel juhtudel ei ole vet ja peale seda on tükk solki.
Mida aga teha, kui kraanist vett ei tule? Ma ei jäta poest pudelivett seetõttu ostamata, et mingi ennasttäis kodaniku arvatates ma seetõttu loll olen.
linnas on küll hea kraanivesi, milleks seda pudeliga poest tuua, ei tea.
kas ikka on?sama puhas kui pudelist.laske korraks klaasi peal ära kuivada siis on näha mida sisse joote…
selles asi ongi,et vee pudelisse paneja ei tee veega midagi. moistad.
see, mis klaasi peale jääb ei pruugi alati paha olla. Enamasti on kuivanud plekid mingid mineraalid, mis ei pruugi normipiires kahjulikud olla. isegi vastupidid, täiesti elutut ja mineraalainetepuhast vett eriti ei soovitatagi.