Saarlased jääpurjetamise EM-l ja MM-l neljandad (2)

Saarlased jääpurjetamise EM-l ja MM-l neljandad

 

Eelmisel nädalal Poolas toimunud jääpurjetamise Monotüüp XV klassi Euroopa- ja maailmameistrivõistlustel võtsid Saaremaa Merispordi Seltsi purjetajad Veljo Heinmets ja Roland Pildre mõlemal võistlusel neljanda koha.

“Kui keegi arvab, et neljas koht on vilets, siis meie jaoks on need väga head kohad,” ütles Veljo Heinmets Oma Saarele. Saarlaste parim, kes sai EM-l sõitudes kohad 1., 2., 4., 4., 4., 9., 6., 6., 2. ja MM-l kohad 5., 5., 3. Euroopa meistrivõistlustel oli finišiprotokolli märgitud 31 ja maailmameistrivõistlustel 30 kelku.

Samas, Niegocini järvel paar päeva varem Balti karika võitnud ning Poola meistrivõistlustel pronksi teeninud saarlaste jaoks on neljas koht märk arengust. “Võrreldes eelmise aastaga oleme palju ülespoole tõusnud,” märkis Heinmets. Eelmisel aastal oldi EM-l kuuendad ning MM-l 11. kohal.

Heinmets tõdes, et järgmisel aastal võib juba medalite peale mõelda. Ülemine ots, 6–7 kelku on kõik väga võrdsed,” märkis Heinmets, kinnitades, et tema arvates võivad nad koos paarimees Pildrega ennast sellesse seltskonda lugeda.

See, et eelnevatel võistlustel jõuti esikolmikusse ja tiitlivõistlustel jäädi esimesena medalist ilma, Heinmetsale tuska ei valmist. Tema sõnul olid ilmastikutingimused alates 10-kraadisest külmast kuni vihmasajuni välja, nii et saarlase kinnitusel oli edukas see, kes suutis ja kelle varustus lasi paremini tingimustega kohaneda. Heinmets märkis, et nemad said ilmaga edukalt hakkama, kuna varustusega väga kiidelda ei saa. Sõidavad saarlased näiteks vaid ühe purjega.

Lisaks Heinmets–Pildrele osalesid tiitlivõistlustel veel Kaarel Trei ja Ott Kolk, kes EM-i lõpetasid 12. kohaga ning MM-i 10. kohaga, ja Priit Saarlaid–Urmas Kruusmägi, kes Euroopa arvestuses olid 16. ning maailma esivõistlustel 18. kohal.

Euroopa ja maailmameistriks krooniti venelased Vadim Bikler ja Alex Vostrunusov. Eestlastest olid Euroopa meistrivõistlustel edukaimad pronksi teeninud Toivo Sahtel ja Paavo Püvi ning maailmameistrivõistlustel teiseks tulnud Peeter Siniväli ja Rein Leitmaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)