Saarlanna saavutas Kalevipoja uisumaratonil kolmanda koha

Saarlanna saavutas Kalevipoja uisumaratonil kolmanda koha

KANGE SAARE NAINE: Uisutaja Saaremaalt jäi meelde ka maratoni korraldajatele ja pealtvaatajatele. “Selles sitkete soontega uisutajas oli parasjagu saare naise kangust,” arvas Jõgevamaa fotograaf ja akordionist Johannes Haav.

Laupäeval Peipsi järve jääl toimunud III Kalevipoja uisumaratonil osales ainsa Saaremaa esindajana Ene Ilver, kes võitis kolmanda koha vanusegrupis N20 (1990–1970).

Kuressaarlanna Ene Ilver võistles 25-kilomeetrisel distantsil ja finišeerus ajaga 1.31.

“Ega oskagi oma edu täpsemalt põhjendada. Seekordne sõit õnnestus mul lihtsalt hästi,” märkis esikolmikusse jõudnud saarlanna ise. Ene Ilveri arvates raskendasid sõitmist mõneti keerulised jääolud. “Jää oli parasjagu vesine. Iseenesest võib aga maratoniilmaga igati rahule jääda.”

Mustveesse jõudis Ene Ilver reede õhtul. “Saabusin sedavõrd hilja, et Peipsi järvel treenimiseks mahti polnud. Mõneti olin enne harjutanud Kuressaare lossi lähedal asuval tiigil,” rääkis ta.
Ene Ilver kiitis ka Kalevipoja uisumaratoni korraldamist. “Tore, et Kalevipoeg oli ka ise kohale tulnud ja maratonitule süütas.”

Küsimusele, mis mereäärse naise üldse Peipsi järvele maratonile meelitas, vastas Ilver: “Ma osalesin suvel Kalevipoja rulluisumaratonil, kus tulin kahekümne parema naise hulka. Nüüd otsustasin minna ka Kalevipoja uisumaratonile, kus võistlevad mõned mu sõbradki. Kavatsen sellele rahvarohkele ja huvitavale sprdiüritusele tulla ka järgmisel aasta ja loodan, et siis on jää veidi vähem vesisem.”

“Kõige edukamad olid naiste arvestuses Adaverest pärit uisutüdrukud, kellele järgneski Ene Ilver. Seega võib öelda, et meretagune sportlanna tegi Kalevipoja tegudemaal väärikaid tegusid,” märkis uisumaratoni idee algataja, Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

Jaan Lukas
meediabyroo@hot.ee


Kalevipoja uisumaraton

Maratoni pikim distants oli 75 km (12 uisutajat).
Algselt oli kavas sõita pikima distantsina 100 kilomeetrit, sulailma tõttu muutus rada aga pudedaks ning raja äärde lükatud lume sulades kattus osa rajast veekihiga, mis tükati pahkluuni ulatus.

Keskmise distantsi pikkus oli 25 km (533 uisutajat) ja lühim distants oli 7-kilomeetrine matkasõit (426 uisutajat), milles otseselt võistlusarvestust ei peetud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)