Raseborgis avati Kuressaare tänav

Raseborgis avati Kuressaare tänav

AVATUD: Kuressaare tänava lindi lõikasid läbi (paremalt) Raseborgi linnapea Marten Johansson, Kuressaare meer Urve Tiidus ning Saaremaa Seltsi esindaja Hans Rehnström.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus lõikas laupäeval läbi lindi, millega kuulutati ametlikult avatuks Kuressaare tänav endises Tammisaaris, nüüdses Raseborgi linnas.

Enne Aia tänava nime kandnud uulitsa ametlikul avatseremoonial osalesid lisaks kahe linna meerile ka Eesti suursaadik ja aukonsul Soomes ning palju teisi ametiisikuid.

Kohaliku ajalehe Västra Nyland reporter Agneta Sjöblom ütles Oma Saarele, et rohelises linnajaos, mere äärde kulgeva tänava avatseremoonial osales ligikaudu 20 inimest.

Pea kümnekraadises külmas toimunud lindi läbilõikamise au kuulus Urve Tiidusele, Raseborgi linnapeale Mårten Johanssonile ning tänava nime muutmise eest seisnud kohaliku Saaremaa Seltsi liikmele Hans Rehnströmile.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles Oma Saarele tseremooniat kommenteerides, et tema jaoks olid väga tabavad Eesti suursaadiku Merle Pajula sõnad: “Sõbrad on tähtsad! Kui midagi üldse on sõpradest tähtsam, siis need on vanad sõbrad!”

Tiidus ise märkis, et mõttelist joont pikendades võib see tänav viia ka Kuressaarde. “Tükike Kuressaaret Tammisaaris teeb südame soojaks, nii nagu aastate jooksul tekkinud kontaktid mõlema linna inimeste vahel,” ütles Tiidus.

Kuressaare linn sai sõpruslinnas tänava kohaliku haldusreformi käigus, kus liideti kolm linna ning muudeti ümber ligi 200 tänava nime.
Endise Tammisaari, nüüdse Raseborgi linnapea Mårten Johanssoni sõnul on omavalitsuste ühendamine nüüdseks lõppenud. Urve Tiiduse arvates võib Kuressaarel tulevikus sõpruslinna haldusreformi alaseid kogemusi vaja minna.

Mõlemad linnapead olid positiivselt meelestatud sõprussidemete jätkamise osas, seda enam, et ka praegu toimivad suhted isikute ja kultuurikollektiivide tasandil.
Kuidas sõpruslinna žestile vastata, seda Urve Tiidus Oma Saarele veel öelda ei osanud. “Ideed on teretulnud,” ütles Kuressaare meer.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)