Kuressaares on taas päevakorral linnaosade loomine (15)

Kuressaare linnavolikogu linnakodaniku komisjon tõstis uuesti üles linnaosade moodustamise teema, et tagada elanike parem kaasatus linna probleemide lahendamisel.

Komisjon otsustas kutsuda kokku Majaomanike Seltsi, Korteriühistute Liidu, Elamute Hoolduse, Naabrivalve jt esindajad, et linnaosade loomise teemal edasi arutleda.

Linnakodaniku komisjoni esimees Laine Tarvis rääkis, et linnaosade loomise küsimus kerkis komisjoni päevakorda seoses linnakodanikelt laekunud lumekoristuse ja bussiliikluse ümberkorraldamise ettepanekutega. Inimesed soovivad, et linnavõim oleks neile suhtlemisel lähemal ja et kodanike ettepanekud jõuaksid paremini volikokku, selgitas Tarvis.

Linnaosade moodustamise teema oli komisjoni päevakorras ka volikogu eelmise koosseisu ajal, kuid jäi siis soiku, sest ei tollane linnavolikogu ega -valitsus näidanud üles initsiatiivi. Küll aga panid Lilian Hansar ja Bruno Pao tollal põhiliselt paika linna eri piirkondade ajaloolised nimed ja piirid.

Volikogu eelmise koosseisu ajal räägiti vajadusest teha linnaosadesse keskused, kus oleksid välja pandud linna õigusaktid, ning nimetada külavanemate eeskujul ühiskondlikel alustel tegutsevad linnaosavanemad, kes võtaksid osa ka linnavolikogu istungitest.

Hääletada linnaosavanemad volikogus loomulikult ei saa, küll aga olla linna juhtimisega palju paremini kursis. Näiteks Rakvere on jaotatud piirkondade paremaks eristamiseks ning linnavõimu ja linlaste koostöö huvides 19 linnaosaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)