Stebelist tehakse esimene lask Kuressaare pihta (2)

Paar nädalat tagasi tulnud uudis, et Torgu vald annab Stebeli rannakaitsepatarei rendile, on nüüdseks täpsustunud ja tõde ilmunud päevavalgele. Toona vallajuhi öeldud lause “Kui ta [rentnik] teeb seal kõik korda, andku tuld!”, ähvardab hirmsa tõega.

Naela rindetoimetuse andmetel on Torgu vallavalitsuses valmimas dokument, millega Kuressaare linnale kuulutatakse praktiliselt sõda. Eesmärgiga saada valda juurde elanikke, kes hääletaksid septembris toimuvatel valimistel praeguse vallajuhi Eila Maale poolt.

“Ma ei oska seda kommenteerida esialgu, helistan volikogu esimehele ja siis kohe teile tagasi. Tsau-pakaa!” vastas Eila Maale Naela küsimusele.
Seni kui Eila Maale volikogu esimehega suhestus, võtsime meie kõne Kuressaare vanemale Tiidu Survele.

Tere, kas te olete kuulnud Torgu valla plaanist Kuressaare pihta tuld anda?
Tõepoolest, ma väga tänan, et te mulle helistasite. See on linna arengu koha pealt väga oluline nüanss. Koostöö on sõna, mida Kuressaares väga kõrgelt hinnatakse. Koostöös abilinnapeadega saame me kõik asjad tehtud. Viimati sulgesime ühe kooli näiteks. Vabandage, mis küsimuses te helistasite?

Tahame teada, kuidas te suhtute Torgu valla võimalikku ähvardusse Stebeli patareist linnale tuld anda, kui te ei loovuta neile 24 protsenti Kuressaare kodanikest.
Ma räägin, et koostöö on väga viljakas vorm ja kindlasti me leiame mingi vahendi Torgu valla sulgemiseks. Torgu valla elanike arv väheneb paratamatult ning peame kindlasti möönma, et säärase valla ülalpidamine ei ole mõttekas. Samamoodi nagu ei ole mõttekas pidada ülal Kuressaare põhikooli.

Ma vabandan, aga jutt käib sellest, et nemad hakkavad teid tulistama, mitte teie ei pane neid kinni!
Ma toonitan veel kord, et niikaua kui mina siin kabinetis istun, ei tulista meid keegi. Minu selja taga on terve meeskond eesotsas H. L Kardinaliga. Sellega on teema lõppenud. Täiendavad vastused saate te e-pressiesindaja käest e-posti teel.

Kuna Naelal vastust saada ei õnnestunud, pöördusime abilinnapea poole, kes veetis parasjagu lõunatundi oma luukeredega malet mängides. Nagu igal kolmapäeval. Kahjuks ei suutnud abilinnapea keskenduda Naela küsimustele ning jätkas malemängu oma luukeredega Hange ja Ooper.
Taas kord pidime pöörduma Torgu valda, saades pikkade ponnistuste järel telefonile Eila Maale.

Kas preili Maale?
Jep!

Helistame Naela toimetusest jälle, kas olete selgust saanud, kuidas selle ähvardusega on?
Jah, boss käskis öelda, et meie ei räägi. Meie kutsume Riisalu kohale. Tema lahendab asjad ära. Kaua võib?

Vabandage, me ei saa aru.
Mina saan öelda vaid nii palju, et me kutsume Riisalu. Ma kordan: Riisalu kutsume, kes lahendab asja ära.

Palun täpsustage seda Riisalu asja.
Siin ei ole midagi täpsustada. Vabandage mind, mul on Orkutis pooleli skräpi kirjutamine ja siis tuleb mul veel Evkale ja Mannule feimi panna. Kas te arvate, et mul on siin kerge töö? Et sulli ja feimi on nii palju, et ajab üle? Vale! Ma tulin siia ainult sellepärast, et Tema palus. Tema, kelle nime väljaütlemiseks ei ole suu puhas. Tsau-pakaa, mul MSN vilgub.

Seega juhtus see, mis ükskord juhtuma pidi. Naela toimetus jäi jänni ning ei suutnud teemat lahendada. Abi ei saanud ka kuulsalt prof Kosmoselt, kes hetkel Kanaari saartel oma konnasilmi ravib, ega ka kuulsalt pätilõksult Plekk Tung Raualt, kes otsib juba mitmendat nädalat helesinist maja.

Loodetavasti suudame siiski lähiajal küsimusse selgust tuua, kuid seni palume kõigil Kuressaare, Salme ja Kaarma kodanikel varuda tikke ja suhkrut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)