Vastukaja: Nasva jõe ääres hukkusid tuhanded särjed ja ahvenad

Oma Saar, 23. veebruar
Artiklist selgub, et Kaarma valla ehitusspetsialist andis loa juurdepääsu rajamiseks. Minu järelepärimise peale vastas Peeter Arikas, et ei ole andnud ega oma ka õigust sellist luba anda.

Juurdepääsu rajamiseks on vaja selle kinnistu omaniku nõusolekut, kus arendaja on omal käel ja seadusevastaselt tegutsenud. Luba ehitustegevuse alustamiseks enne keskkonnamõju hindamist anti vaid kalatiikide rajamiseks jõeluhale, mis ei vaja vee erikasutuse luba.

Samuti anti arendajale luba kahte kohta truubi paigaldamiseks külast vee äravoolu juhtivale kraavile. Külaelanike arvates on truubid paigaldatud valesti, kuna küla keskosa kraavide veetase oli 20–30 cm tavalisest kõrgem, mida ei saa väita veetaseme kohta jões.

Arendaja Olev Mihkelson kinnitas, et tal on luba olemas. Eelnevast seletusest arvatavasti selgus, mis luba oli arendajale antud. Selle loa sildi all on arendaja aga kõigele sülitades tegutsenud, nagu talle meeldib. Ta väidab, et kõik on seaduslik. Et arendaja ei allunud eri ametkondade – Kaarma vallavalitsuse, keskkonnainspektsiooni ja keskkonnateenistuse – keelule jõetammi ehitada, tunnistati ehitusluba 2007-101/EL kehtetuks.

Arendaja eesmärk oli kalakasvatuse arendamine. Kas keegi näeb piltidel tõesti kalakasvatust või on tegemist mõne uuemat sorti kalakasvatuse meetodiga, mida minu pea ei võta.

Praeguseks on arendaja selle tegevusega sulgenud ühe Nasva jõe haru tammiga, jättes tammi ülemisest servast poolteist meetrit allapoole vaid paar peenikest toru, mis on veest väljas kohe, kui veetase langeb. Tamm jões on ilma igasuguse kooskõlastuseta – see on läbi mõtlemata, seadusevastane ja soodustab kohaliku looduskatastroofi teket.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)