Kiirabi diagnoositud viirushaigus osutus kopsupõletikuks (12)

Kiirabi diagnoositud viirushaigus osutus kopsupõletikuks

 

Toimetusega ühendust võtnud saarlanna pahandab Kuressaare haigla kiirabi meedikutega, kes diagnoosisid tema tütrel viirushaiguse, mis osutus aga hoopiski ühepoolseks kopsupõletikuks.

Naise sõnul oli tema 22-aastane tütar Inglismaal tööl ja helistas, et tal on juba kaks nädalat olnud kõrge palavik.

Reedel, 13. kuupäeval saabus tütar Tallinna ja sealt koju Saaremaale. “Kell 21.30 läksin tüdrukule Kuressaare lennujaama vastu ning tõin ta koju,” rääkis naine. “Ta oli täiesti kurnatud ja loid. Helistasin kohe kiirabisse ning rääkisin neile, et lapsel on kaks nädalat palavik olnud ja alla pole läinud. Ütlesin neile veel ise, et ehk on kopsupõletik.”

Naise sõnul tuli kiirabi kohale, arst kuulas haiget ja ütles, et on tavaline viirus. Soovitas tube tuulutada, et teised haigeks ei jääks.

“Eks ma siis tuulutasin, ütlesin veel tüdrukule, et tõmba endale tekk peale. Kuna tal aga enesetunne paremaks ei läinud, läksime esmaspäeval perearsti juurde,” rääkis põdeja ema. Perearst saatis neiu röntgenisse, mille tulemusel selgus, et tegu on kopsupõletikuga.

SA Kuressaare Haigla juhataja Viktor Sarapuu selgitas, et kiirabitöötaja ei kuulnud kopsudes leidu, mis oleks viidanud kopsupõletikule. “Seda öeldi ka emale ning soovitati haiguse kestmisel pöörduda perearsti poole.

Ka perearst ei leidnud kuulatlusel midagi ja suunas patsiendi röntgenisse,” rääkis Sarapuu. “Alles seal tuvastati kopsupõletik.” Tema sõnul esineb sellist haiguse kulgu, kus pole kuulatlusleidu kopsudes, kuid on leid röntgenis, küllaltki sageli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)