Salmel tõsteti aastapäeval esile teenekaid kodanikke

Salmel tõsteti aastapäeval esile teenekaid kodanikke

UUED KODUTÜTRED: Pidupäeval võeti kohalike kodutütarde hulka vastu kolm uut liiget, kellest hetkel annab tõotusele allkirja Laura Põld.

Salme kultuurimajas tähistati vabariigi aastapäeva silmapaistnud vallaelanike esiletõstmisega, kodutütred võtsid vastu uusi liikmeid, lauldi ja tantsiti rahvakultuuri vaimus ning söödi üheskoos pidupäevatorti.

Aastapäeva puhul pidas pärast hümni laulmist lühikese kõne vallavanem Kalmer Poopuu, kes otsis praegusel majanduslikult keerulisel ajal lootuskiiri just meie riigi 91 aasta pikkusest ajaloost, mille jooksul me tulime läbi Vabadussõjast ning hiljem laulsime end taas vabaks.

Ta tsiteeris ütlust, et meie riik on nagu laev tormisel merel, millel on ees palju torme. “Me oleme valmis proovilepanekuks,” kinnitas ta. “Rahvas on olnud tugev, tark ja sitke.”

Tugeva ja targa rahva seast tõsteti pidupäeva puhul kõigepealt traditsiooniliselt esile mehi, kes ei kõhelnud, kui oli vaja kodumaa kaitseks relvad haarata. Nendeks olid sõjaveteranid Arnold Paet ja August Tamm.

Oma töö ja tegevusega vallale tuntuse toomise eest andis vallavanem üle tänukirja ja 5000-kroonise stipendiumi Salme valla tegijale perele perekond Juhandile. “On au olla tegija valla tegija pere,” ütles Meelis Juhandi tänu vastu võttes.

Teine tänukirja ja preemia saaja oli Salme vallateater, kelle nimel võttis tänu vastu juhendaja Maire Sillavee. “See oli kaval tegu,” märkis Sillavee. “Teater on selline kollektiiv, kus on kaasa löönud kõik valla inimesed, kes laulda ja tantsida tahavad. Kes veel pole käinud, küll tulevad.”

Elutöö eest kodukandis tunnustati Sõrvemaa rahva tervise eest üle 40 aasta hoolitsenud Loreida Leppikut, kes aidanud rahvast hädades ja on alati abiks olnud. “Tänan kõiki, kes toeks olnud,” tänas Loreida omakorda vastu.

Tänuavalduste lõpuks soovis vallavanem kõigile julgust ja häid mõtteid elu edasiviimisel. “Ja kuna on vastlapäev, siis ka pikka liugu, aga mitte riigi turjal, vaid teeme tööd ise,” ütles ta.

Teiste seas toodi esile veel kauaaegset õpetajat Valentin Oopkaupa, kes sai maavalitsuselt ka teeneteplaadi.

Tähtis päev oli kodutütardel, kellel on vabariigi aastapäev see päev, mil oma ridadesse võetakse vastu uusi liikmeid. Tänavu andis küünlaleegi kumas oma tõotuse kolm uut kodutütart.

Kuna oli pidulik sündmus, siis järgnes tseremooniale kontsert, kus esines küla pillimees Viktor lõõtsaga, tantsisid memmed Meelespeade rühmast, külas olid noored rahvatantsijad Saaremaa ühisgümnaasiumist ning kohalike rahvatantsunoorte eest keerutas jalga Salme põhikooli laste rahvatantsurühm.

Kandlel mängis loo noor pillimees Kristjan ning meeleolukate tantsudega hoidis tuju üleval seltskonnatantsu klubi Varbarööm ja laulis Salme külakoor. Pärast meeleolukat programmi läks pidupäev edasi tordisöömise hoos.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)