Saaremaa Fondi õppiva pere aastastipendiumid jagatud

Saaremaa Fondi õppiva pere aastastipendiumid jagatud

STIPENDIAAT JA STIPENDIUMI ASUTAJAD: Piret Tõll, Jüri Saar ja Vjatšeslav Leedo.

Vabariigi sünnipäeva eel andsid sihtasutuse Saaremaa Fond asutajad, Kihelkonna vallavanem Jüri Saar ja ärimees Vjatšeslav Leedo seitsmendat korda välja 10 000 krooni suuruse aastapreemia maakonna kolmele õppivale perele.

Esmaspäeval Saaremaa Laevakompanii ruumides toimunud pidulikul üritusel said õppiva pere stipendiumi sisekaitseakadeemias halduskorraldust õppiv Piret Tõll, kelle peres kasvab kaks last, Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžis väikeettevõtluse erialal tudeeriv Heidi Verbitski, kes kasvatab ühte last, ja Tartu ülikooli Pärnu kolledžis sotsiaaltööd õppiv Kaisa Nurm, kelle peres kasvab samuti üks laps.

Sihtasutuse Saaremaa Fond nõukogu liige Jüri Saar ütles, et sel aastal esitati õppiva pere stipendiumi saamiseks rekordarv taotlusi, 17. Varasematel kordadel on taotluste arv kõikunud 10 piirimail.

“Oletan, et põhjuseks võib siin olla nii meie fondi tuntuse ja populaarsuse kasv kui ka asjaolu, et kogu elu on praegusel ajal veidi raskemaks ja mõnevõrra keerulisemaks muutunud,” sõnas Saar.

Saaremaa Fondi eesmärk on toetada hariduse omandamist ja väärtustada eesti perekonda. Esimesed stipendiumid andis fond välja vabariigi sünnipäeva eel 2003. aastal. Fondi asutajad olid Jüri Saar, Vjatšeslav Leedo ja Peeter Palu, kes suri 2008. aasta suvel.

Üleeile ütles Jüri Saar, et tänavu on sihtasutusel kavas luua uus alafond.
“Veel käesoleva kalendriaasta jooksul tahaksime hiljuti meie seast ootamatult lahkunud Peeter Palu mälestuse jäädvustamiseks luua uue alafondi,” rääkis Saar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)