Muhulase projekt tunnistati Eesti parimaks sisuteenuseks (2)

17. veebruaril toimunud infoühiskonna aastakonverentsil kuulutas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium muhulase loodud kauplemiskeskkonna Laat.ee aasta parimaks sisuteenuseks Eestis.

Projekt, mida juhib Muhumaa Kallaste küla elanik Mihkel Jürisson, kinnitati hiljuti ka rahvusvahelise innovatsioonikonkursi World Summit Awards kandidaadiks.

Tegemist on ettevõtte Virtuaalturg loodud tasuta internetiteenusega, mille esimene versioon valmis mullu oktoobris.

“Laat.ee võimaldab tellida kaupa otse kodumaa väiketootjatelt, elustades traditsioonilised kauplemisviisid interneti vahendusel,” selgitas MTÜ Virtuaalturg tegevjuht Mihkel Jürisson.

Tema sõnul on Laat.ee kaugtöömudel eriti sobilik väiketalunikele maapiirkondades, sest lisaks efektiivsele turustustööle võimaldab süsteem pere- ja kodukeskset eluviisi, mobiilsust ja ettevõtte ülalpidamiskulude kokkuhoidu.

“Idee on koorunud välja algsest mõttest teha kaugtöökeskkond äärealadele,” ütles Jürisson Oma Saarele. “Mulle tundus, et veebipõhine kaugtöökeskkond on kõige mõistlikum.”

Laat.ee pakub väiketootjatele tasuta veebiesindust, kus on võimalik erinevate suhtluskanalite kaudu suhelda tarbijaga otse. Külastaja näeb pakutava kauba kohta detailset informatsiooni (tekstid, pildid, videod jne) ning esitab selle põhjal tootjale tellimuse. Mihkel Jürissoni sõnul on Laat.ee-l praegu igas kuus 15 000 aktiivset kasutajat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)