Muhu hindas aasta teoks Presidendi allee taastamise (3)

Muhu hindas aasta teoks Presidendi allee taastamise

ÕPETAJAD OMAVAHEL: Muhu põhikooli direktor Senta Room rõõmustab selle üle, et tänavuse haridusstipendiumi sai tema kauaaegne kolleeg Rein Lahke.

Muhu valla juhid jagasid eile Liival Muhu põhikoolis toimunud pidulikul aktusel tunnustust aasta tegijaile. Aasta teoks kuulutati Presidendi allee taastamine.

Vallavanema Tiit Peedult võttis tänukirja vastu selle idee väljapakkuja ja allee taastamistööde korraldaja valla arendusnõunik Aado Keskpaik.

Aasta tegu 2008 nominentideks olid vallavolikogule esitatud Pädaste mõisa peamaja rekonstrueerimine-restaureerimine, Presidendi allee taastamine Nautses ja väikese käsitööpoe avamine Piiril.

Tunnustuse eesmärk on väärtustada Muhu vallale olulise tähtsusega ettevõtmist või sündmust, mis mõjutab positiivselt valla arengut, aidates kaasa ka saare tuntuse kasvule.

2008. aasta kultuuristipendiumi laureaadiks kuulutati Ülo Rehepapp ainulaadse aastatepikkuse järjepideva ja süstemaatilise kodu-uurimusliku töö, ühe kihelkonna (Muhu) asustusloo ja elanike põlvnemise uurimise eest. Ülo Rehepapp valiti 20 aastat tagasi Tallinna muhulaste seltsi asutamiskoosolekul ka pealinna muhulasi juhtima.

Sellel ametipostil tegutses aktiivne Muhumaa mees aastaid. Järgmisel laupäeval tähistavad pealinna muhulased seltsi 20. sünnipäeva.
Muhu valla spordistipendium määrati möödunud aasta heade sportlike saavutuste eest Pille-Riin Toomsalule, kes võitis juunioride klassis Eesti meistritiitli viievõistluses.

Kumbagi laureaati eile aktusel kohal ei olnud. Mõlemad saavad tänukirjad ja meened kätte lähiajal.

Haridustöötaja stipendiumi käis vallavanemalt vastu võtmas põline muhulane, 45 aastat kodusaarel matemaatikaõpetajana töötanud Rein Lahke. Mees ütles, et õpetajaametis on teda kinni hoidnud tublid Muhu lapsed ja head kolleegid.

Vallavanem tundis aktusel kõneldes heameelt ka Muhu tublidest ettevõtjatest. Parima maksumaksja tiitli võitis HT Laevateenindus. Tiitlivõitjale järgnesid Muhu Farmid ja OÜ Kehte.

“On, mille üle uhkust tunda. Muhulastel on tööd, on raha ja on, millest oma valda ülal pidada,” märkis Tiit Peedu.

Vabariigi juubeliaasta töödest-tegemistest rääkides võis Muhu vallajuht riigi 91. sünnipäeval heameelt tunda sellegi üle, et just juubeliaastal avati saare lasteaias veel üks rühm.

“See on oluline signaal, et siin on hea elada. Meil on ka koht, kuhu lapsi hoiule tuua. Teiseks oluliseks asjaks pean Muhu üldplaneeringu kehtestamist. Võib ju öelda, et see on selline poliitiline sõnakõlks. Tegelikult on see tugev dokument, mis annab meile ettekujutuse Muhu ruumilisest arengust,” väitis vallavanem.

Saarerahva ees esinedes hindas vallavanem vastuvõetud dokumenti ka kriitiliselt, öeldes, et vallaametnikud ei näinud ette kõiki ohte selles osas, mis puudutab Hellamaa karjääri.

Eraldi kõneles vallajuht saare noorte aktiivsest tegevusest, märkides ära noortekeskuse juhi Arnek Grubniku head tööd. Arnek Grubnik tunnustas omakorda paljusid aktiviste ja noortekeskuse tegevusele kaasaaitajaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)