KPK vilistlaste pöördumine linnavalitsust ei kõigutanud (10)

KPK vilistlaste pöördumine linnavalitsust ei kõigutanud

KOOL JÄÄB TÜHJAKS: “Probleem ongi selles, et pole, keda õpetada,” tõdes Argo Kirss.

Ligi poolsada Kuressaare põhikooli (KPK) vilistlast kogunes esmaspäeval kooli juurde, kust mindi näitama oma vastumeelt plaanile sulgeda kool kahe aasta jooksul ja liita Kuressaare gümnaasiumiga.

“Protestima tulime siia,” ütles Oma Saarele Ella Vooglaid, kes toonase Kingissepa keskkooli uksest astus lõputunnistusega välja 1954. aastal. Tema arvates on linnavalitsuse plaan kool sulgeda täiesti mõeldamatu. Vooglaid ei saa aru, miks peab tekitama mammutkoole, kus õpivad tuhanded õpilased, samas kui oleks võimalus haridust pakkuda ka väiksemates koolides, nagu seda on KPK.

Kooli vilistlane Hendrik Kuusk luges kokkutulnutele ette pöördumise, kus märgitakse, et linnavalitsus võiks siiski aja maha võtta ning järele mõelda. Kooli fuajees oli ka võimalus anda allkirju KPK sulgemise vastu.

Esmaspäeva pärastlõunaks oli sedasi oma eitust väljendanud 152 inimest.
Kuressaare linnavalitsuse ees vilistlastega kohtunud linnapea Urve Tiidus tänas kõiki kohaletulnuid ning toonitas, et otsust kooli liitmise kohta pole veel tehtud, vaid selle teeb neljapäeval kogunev linnavolikogu. Samas kinnitas Urve Tiidus, et linnavalitsus ei kavatse oma eelnõust taganeda.

Protestijatega kohtuma tulnud abilinnapea Argo Kirss ütles, et laste arvu vähenemine tingib paratamatult kooli sulgemise ning põhikooli liitmine Kuressaare gümnaasiumiga on ainumõeldav. Kirsi sõnul saab suures koolis pakkuda õpilastele ühest küljest paremaid võimalusi ning teisalt loob see võimaluse linna huvihariduse koondamiseks KPK hoonesse. Mis puutub õpetajate tööta jäämisse, siis seda pidas Kirss samuti vältimatuks, kuna õpilasi, keda õpetada, jääb ju vähemaks.

Vilistlaste pöördumises toodud väitele, et otsus tehti kiirustades ja linna üht tunnuslauset eirates kodanikkonnaga nõu pidamata, vaidles Kirss vastu, öeldes, et tema arvates on teemat piisavalt kajastatud ning diskussiooniks võimalust pakutud.

Oma poolehoidu plaanile on juba avaldanud volikogu hariduskomisjon.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)