Kärlal tähistati vabariigi sünnipäeva

Eelmise pühapäeva õhtupoolikul kogunes Kärla rahvas oma vanasse rahvamajja tähistama vabariigi 91. aastapäeva. Üritus oli kavandatud ühislaulmisena, samas oli ka rohkelt esinejaid. Pärast lühikest avakõne luges vallavanem Enno Pildre kolmanda klassi õpilaste kirjutatud luuletusi oma kodukandist, mis kutsusid saalis esile suure elevuse.

Need luuletused on nii vahvad, et vääriksid kõik leheveergudel esiletõstmist. Aga ruumipuudusel toome vaid mõned väljavõtted.

Helina Magus on kirjutanud nii: Taevas liugleb pilvetort, / tuul, see sasib viljakõrt. / Metsas luusib hall hunt ,/ rukkipõllul hiirtepunt.

Ka Aili Tänak on suur loodusesõber ja tema luuletab nii: Metsas palju loomi on ,/ metsas sisalik ja konn. / Siin on loom ja seal on loom, / mets on uhkeid loomi täis.

Joonas Preedin on aga maha saanud päris patriootliku looga, kirjutades: Eestimaa, mu kodumaa, / meile armas oled sa. / Sünnipäev on tulemas, / presidentki olemas. / Narvas sõjaväe paraad, / sinna minna sina saad.
Kevin Tiirik arvab Saaremaast nii: Minu kodumaa on Eestimaa, / elan väiksel Saaremaal. / Ümberringi laiub meri, / rannas palju liivateri. / Kadakaid meil kasvab palju, / nagu hiidlastel on nalju.

Ketlin Mäeorg luuletab oma kodukandist: Kärla park on kaunis koht, / seal ei varitse meid oht. / Karujärves elab vähk, / järve ääres värske õhk.

Neist ja paljudest teistest luuleridadest võib järeldada, et kirjameeste ja -naiste järelkasvu on Kärlalt tulevikus igatahes oodata.

Pärast ühislaulmist tekitas suurt elevust VIP-ansambel, kes suutis vaatamata vähestele proovidele päris reipalt esitada kaks isamaalist laulu ja teenis publikult tormilise aplausi. Ansambel koosnes viiest Kärlal tuntud inimesest, kes varem koos laulnud ei ole: Rene Reinsoo, Margus Õunpuu, Marko Trave, Toivo Vaik ja Arvi Hallik.

Klaveril ansamblit juhendanud Anita Kangur: “Selle mõtte peale tuli Virge Varilepp, kes küsis, kas olen nõus proove tegema, kui tema mehed kokku saab. Nende kolme proovi järel on mul küll tunne, et kui nad veel viitsiksid harjutada, saaks Salme meestele ikka kõva konkurendi küll.”

Ürituse kava oli kokku pannud Kärla kultuurijuht Virge Varilepp. Kõrgel tasemel esinejad olid Kärla naiskoor, segakoor ja tütarlaste koor Anita Kanguri ja Ülle Vallaste juhatusel. Kõik kolm pürgivad ka suvisele suurele laulupeole. Vahepaladeks lauludele esitas väikeste tüdrukute tantsurühm rahvatantse.

Virge Varilepp: “Hakkasime juba enne jõulupühi valmistuma vabariigi sünnipäeva tähistamiseks just koorilaulupäevana. Kõik koorid olid tulemas ning siis tekkis mõte teha ka meestelaulu ja sellist, mida pole enne kuuldud. Pöördusin meie VIP-meeste ehk vallavolikogu ja -valitsuse liikmete poole ja küsisin, kas eestlane on ikka laulurahvas. Saingi mehed nõusse, kaasa lüüa lubas ka meie koguduse õpetaja. Välja tuli igatahes väga vahva asi!”

Ühislaulude lõppedes ootas kõiki pidupäevale sobilik tagasihoidlik kohvilaud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)