BC KäSa võitis meistri ja kogu turniiri

MÄNGISID ÜLE: BC KäSa mängijal Arli Saarel (45) oli suur osa selles, et suudeti võita SWE-7 ning kindlustada korvpallimeistrivõistluste põhiturniiri esikoht.

Olgugi et maakonna meistrivõistluse põhiturniiril ei ole kõik mängud veel mängitud, läheb play-off turniirile parima asetusega BC KäSa, kes alistas otsustavas kohtumises kahe eelmise aasta meistri.

Pühapäeval mängitud BC KäSa ja SWE-7 vaheline kohtumine pidi otsustama, kas valitseval meistril on võimalus põhiturniiri võita või saab parima asetuse kaks aastat järjest pronksiga leppinud KäSa.

Esimesel poolajal osutas SWE-7 Kärla ja Salme ühisvõistkonnale veel mingitki vastupanu, kaotades poolaja vaid punktiga, 43 : 44. Teisel poolajal võttis KäSa siiski oma ning vormistas lõpuvileks võidu tulemusega 97 : 85, mis tähendas neile ühtlasi ka põhiturniiri võiu, uuesti on vaja platsile tulla alles poolfinaalis.

Teistes nädalavahetuse mängudes võitis KäSa laupäeval Pihtlat vaid ühe punktiga 67 : 66, Vesse alistas Tesmani 63 : 56, Kihelkonna kaotas Orissaarele 74 : 65, Tesman võitis Pihtlat 85 : 55 ning Vesse Orissaaret 67 : 61.

Meister viimaseks?

Põhiturniiril on pidamata veel vaid kaks kohtumist. SWE-7 peab kohtuma nii Pihtla kui ka Vessega. Kui turniiri esimene koht on selge, siis teine koht sõltub peamiselt märtsi algul mängitavas SWE-7 ja Vesse vahelisest kohtumisest, mille võitja kindlustab endale teisena koha poolfinaalis.

Seda muidugi juhul, kui SWE-7 suudab teisipäevases mängus võita turniiritabelis ainsana vaid kaotusi korjanud Pihtla, kes on suutnud kohati siiski pakkuda üllatusi, näiteks kaotati turniirivõitjale laupäeval vaid ühe punktiga.

Praeguseks on selge, et Piht-la ja Kihelkonna jätkavad kindlasti vahegrupi mänge tabeli viimase kolme meeskonna vahel, kes selgitavad kaks veerandfinalisti, kes omakorda kohtuvad kolmandaks ja neljandaks jäänud võistkondadega. Vahegrupi kaotaja peab leppima meistrivõistluste viimase kohaga. Vahegrupi mängude võitjad saavad aga poolfinaalis endale vastaseks siis vastavalt BC KäSa ning turniiri teise koha omaniku.

Kahe pidamata mängu juures on SWE-7 veel teoreetiline võimalus turniir viimase kohaga lõpetada. Selleks tuleb kaotada mõlemad allesjäänud kohtumised, mis viivad nad vahegrupi mängudele. Seal omakorda kaotades võib valitsev meister jääda tõepoolest seitsmendaks.

Juhul, kui SWE-7 vähemalt ühe mängu võidab, läheb lisaks Pihtlale ja Kihelkonnale vahegruppi Orissaare. Neljanda koha ning mängude jätkamise veerandfinaalis on endale kindlustanud Tesman.