Orissaares rivistuti Pitka mälestuseks

Orissaares rivistuti Pitka mälestuseks

TUNNUSTUS: Autasud andsid võitjatele üle Evi Männik ja Lääne piirivalve piirkonna piiritalituse jaoskonna ülema kohusetäitja pv kapten Ülar Truu, kes tõdes, et isamaaline kasvatus on Orissaare koolis hea.

Teisipäeval oli Orissaare gümnaasiumis pidulik rivistus, kus autasustati ka Johan Pitka mälestusvõistlustel edukalt esinenud õpilasi.

Traditsioonilised Johan Pitka mälestusvõistlused toimusid Orissaare gümnaasiumis juba kolmandat korda.
Kooli merehariduse hing Evi Männik lisas, et tänavu tuli võistlejatel läbi teha erialane viktoriin ning õhupüssist märki lasta. Võitjaks tulid 9. klassi meremehed, teiseks jäid 11. klassi meremehed ning kolmanda koha pälvisid 10. klassi piirivalvurid.

Parim laskur oli 9. klassis õppiv Kaspar Saar ning tütarlaste individuaallaskmises tunnistati parimaks 10. klassi piirivalvur Kristiina Ots.
Lisaks Johan Pitka mälestuseks korraldatud võistlusele oli Orissaare gümnaasiumis seinale pandud stend teabega nende tähtsate riigimeeste kohta, kelle sünniaastapäev on veebruaris.

“Veebruarikuu on meil ju aatemehi täis,” ütles Evi Männik.
Johan Laidoneril oli 125. sünniaastapäev 12. veebruaril, Johan Pitka sünnist möödus 19. veebruaril 137 aastat, 23. veebruaril möödub 135 aastat president Konstantin Pätsi sünnist.

28. veebruaril on aga 125. sünniaastapäev mehel nimega Ants Piip, kes on õppinud ka Kuressaare merekoolis ja Kuressaare gümnaasiumis. Eelmisel aastal asutati Ants Piibu nimeline stipendium, millega toetatakse neid noori, kes lähevad Orissaare koolist edasi õppima merendust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)