Jonn aitab ellu jääda

Jonn aitab ellu jääda

 

Metsa Johani talu sai tunda majanduslangust juba siis, kui kõigil teistel aina ülesmäge läks. Eurobürokraatia põllumajanduses on see, mis paljudel juhtudel segab tootmist neil, kes talitavad esiisade kombel, mitte ei püüa kontorites pliiatsist väljaimetud reegleid järgides toetusi nõuda. Tegelik elu ja bürokraatia – need on kaks eri asja. Kui läheb vaidluseks, on tavaliselt tootja see, kes peab mõru pilli alla neelama.

Vaatamata hammasrataste vahele jäämisele, on saarlasest põllumehel taas üks tiitel taskus. Mis aitas selleni vedada ajal, mil aastaid rassinud mehe karjamaid dokumendikeeles võserikuks ja metsataimi mürgisteks nimetati ning veisekasvataja sunniti tootmisse juba paigutatud suuri summasid tagasi maksma?

Siin ei ole vastust vaja kaugelt otsida. Taolisi raskusi aitab trotsida vaid maamehe jonn ja soov näidata, et toime tullakse igas olukorras. Mis see muud olla saabki, sest sellist koormat kanda jõudnud mees oleks käega löömise korral endale mujalt tasuvama tööotsa igal juhul leidnud. Ometi nii ei läinud.

Eestlane on oma olemuselt maatõugu. Selle tõttu on lootust, et esivanematelt päranduseks saadu aitab meid kõiki üle ka tänastest raskustest. Eeskuju soovitame võtta mehest, kes kõigi vastutöötanud asjaolude kiuste eile põllumajandusministrilt talle määratud tiitlit vastu võtmas käis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)