Mustjala vald plaanib rekonstrueerida rahvamaja (9)

Mustjala valla arengukava 2009–2015 peab lähiaastate olulisimaks investeeringuks Mustjala rahvamaja rekonstrueerimist.

Rahvamaja rekonstrueerimine läheb maksma 12 miljonit krooni ja raha loodetakse selleks saada põhiliselt KOIT kava vahenditest. Praegu on hoone täielikult amortiseerunud, majas puudub vesi ja kanalisatsioon.

200 istekoha ja eraldi lavaga majas tegutsevad mitmed taidlusringid ning õhtuti kasutavad valla noored rahvamaja ka noortekeskusena. Pärast järgmiseks aastaks plaanitud ehitustöid peaks rahvamaja saama ka kaasaegse kinoaparatuuri, kavas on otsida uusi ringijuhte.

1938. aastal ehitatud ja 1958. aastal juurdeehitise saanud rahvamaja säilitab ka pärast uuenduskuuri võimalikult palju oma endisest kujust.
Arengukava näeb 2009.–2010. aastal ette lasteaia ületoomist kooli ruumidesse, seejärel on kavas sotsiaalkeskuse (pansionaadi) avamine lasteaia ruumides. Juhul kui lasteaeda koolimajja üle ei kolita, laiendatakse lasteaia ruume arstipunkti arvelt.

Arengukava näeb Mustjalas ette ka laadaplatsi väljaehitamist, kuhu tulevad rannavolleplats ja tenniseväljak. Kooli kõrvale tahetakse ehitada tervise- ja rularada. Ühel eramaal peaks juba 2009. aastal valmima ATV- ja krossirada. 

Arengukavas öeldakse, et 2006. aasta juunis Tammel avatud Saaremaa sadama kaudu on valda külastanud üle 4000 kruiisituristi, mis on vallas tõuke andnud väikeettevõtluse arengule.

Lisaks külastab süvasadamat aastas kümneid tuhandeid siseturiste. Sadamaga kaasneva teenindussfääri arendamise võimalus suurendab valla püsielanikkonda ca 100 inimese võrra.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)