Tuleva nädali teisibel oo mitu püha üksteese otsa

Tuleva nädali teisibel oo mitu püha üksteese otsa

 

Tuleva nädali teisibe oo tulemas kangeste tähtis päe. Mitu püha üksteese otsas.

Eesti Vabariigi 91. sünnivoastapäeva pidulik kontsert-aktus peetse Muhu Põhikooli saalis teisibe, 24. veebruaril algusega kellu 12.00. Sõnna oo kõik kangeste oodetud, tulge aga! Kohjapeal soab teada, kis oo soan 2008 voasta hariduse-, kultuuri- ja spordipreemiad ja kis oo tein mineva voasta kõikse parama teo Muhu soare heaks.

Sellesamma teisibe oo vastlapäe. Muhu Muuseum ootab oma juure vastla- ja tuhkapäeva pidama 23. ja 25. veebruaril. Nendel oo sõuke kava kokku pandud, mis peaks igas vanuduses inimestele sobima. Kõiki sõpruskondasid, kolleegisid, klassa, noori ja vanu oodetse muuseumi neid tähtpäivi tähistama. Kena, kut te oma minemisest enne koa sõnna ette reagite, siis nad teadvad valmis olla.

Vastlapäevaga oo seotud üks homseks loanitud ettevõtmine ja siit üks üleskutse. Reede, 20. veebruaril oodetse abikässi Piiri kiku krossiraja juure, et vastlapäevaks korda tiha liumäe piirdeehitus. Kellu 16 sõidutab Collesteri buss Muhu Noortekeskuse eest abilised Piirile ja ju tagasi koa pärast tuuasse. Olge kenad ja minge abiks, kis soavad!

Noordekeskuse noored lähtvad selle nädalivahetuse Pärnu kodutute loomade varjupaika külase. Kokku korjatud südamest tuln annetuste eest ostet kassiliiv ja koerde toit viiase otse kojha peale.

Noordekeskusest välja kasun Muhu Motoring sai veebruari keskpaikas ühevoastaseks. Palju õnne ja edu ja nael kummi nendele!

Motoring küsib teite käest, kellel oo kodu aa eares või kuskil seismas mõni vana sääreväristaja või mopeed või nende varuosasid, et äkist te loovutate oma jaoks seisma jään jupakad ja massinad tehnika-huvilistele noordele. Kis arvab, et soab aidata, võtku ühendust Muhu Noortekeskusega või Paavo Aavikuga, nad tulavad asjadele ise järele ja ehk pidavad annetajud pisikse meenega meeles.

Kessiku, 25. veebruaril soavad huvilised Hellamaa Külakeskuses õppeda pärliussi heegeldamist. Korvipunumise huvilisi oodetse 28. veebruaril kellu 11.

Üks mandriraadio naljahammas arvas, et peaks Saaremaa spa-sid katsuma koa kuidagid hinges hoida, et mandri omades köivad erakonnad ennast tuulutamas ja sedaviisi hoidvad paikadel hinge sihes. Hellamaa kandi memmed lähtvad vabariigi voastapäeva paiku küll Kuressaare linna ja spa-segid. Sii sai siis muigutatud, et meite memmed lähtvad nüüd Saaremaa spa-sid päästma. Jutud köivad, et Muhuse pidade koa ükskord spa tulema. Elame näeme!

Ma ela küll tsivilisatsioonist kaugemal ja väga sõnna likki ep kipu, aga vahest köin ja liigun koa. Sattusi siis ükskord perearsti ooteruumi ja seal sain kohe kuulda uudissid. Teadsa, nimelt põle õhupallide puhumine üldsegid mitte ohutu tegevus. Üks noorik olli hakan lastele õhupalli täis puhuma, see läks peaaegu’t kohe suure pauguga lõhki ja vigastas ta silma. Olgu see hoiatuseks – mo ema ikka ütleb, et luuavarre sihest võie koa pauk tulla. Pidage eetsidpidi seda meeles ja pange õhupallide puhumise aegas kaitseprillid kenaste ette.

Muhu murdevõistluse korraldajate poolt loanitava murdekeelse entsüklopeedia jaoks soadetud murdevõistuse tööde tähtaeg oo kukkun. Nüüd nad hakkavad kokku korjat paberihunnika sihest paramid töid välja otsima. Jääb üle oodata emakeele päeva märtsis, siis soame kõik teada, mis me teadma peame.

Märtsi alguses hakatse Muhus jälle naistenädalid pidama, misest pitkemalt soab ehk tuleva nädali reakida. Paergus paneks mõtte köima nendel tublidel inimestel, kis ise kodu leiba tegavad. Sõuke levaküpsetajate päe oo naistenädali sihes loanis, kus teitid oma leibadega kokku tulema oodetse oma leiba näitama, selle lugu reakima ja kokku soan leibasid mekkima. Ühe tubli levategu aluseks oo ikka inimese tahtmine ja hea mõte, see pange selle nädali sihes hakkama. Levataina soab siis eetsidpidi käärima panna ja ää sõtkuda.

Mõtelge nüüd seda soja leva lõhna…

Olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)