Elukogenud tähistasid sõbrapäeva kultuurikeskuses

Elukogenud tähistasid sõbrapäeva kultuurikeskuses

TÄNUSÕNAD SOLISTILE: Helga Nurmekann tänab Pilvi Karu ja Kristiin Koppelit.

Pühapäeval, küünlakuu 15., tiina- ehk neitsipäeva pärastlõunal oli Kuressaare kultuurikeskus siginat-saginat täis. Oli tuldud nii maalt kui linnast tähistama sõbrapäeva ja Eesti Vabariigi 91. sünnipäeva.

Peo juhatas sisse Kuressaare pensionäride ühenduse kultuurijuht Malle Kips, kes oli suusamütsis ja kinnastes just hingeldades saabunud Tartu suusamaratonilt. Kohaletulnuid oli tulnud tervitama linnapea Urve Tiidus.

KPÜ esimees Helga Nurmekann luges ette luuletuse tõelisest sõprusest.
Siis aga astus rahva ette särasilmne saarepiiga, 11-aastane Kristiin Koppel. Tema klaverisaatja huvikoolist Inspira Pilvi Karu ütles, et Kristiin hakkas esinema juba 3-aastasena. Laste “Laulukarussellil” on ta võitnud mitmeid auhinnalisi kohti.

Laul tõi pisara silma

Kristiin esitas meile kolm laulu. Liigutusepisarad tõi kohalolijaile silma Albert Uustulndi kirjutatud lugu “Väike saarepiiga”.

Tähelepanelikult kuulati tuntud psühholoogi ja koolitajat Leonora Krausi, kes rääkis hoolivusest, üksteisemõistmisest ja armastusest. Kui me eesseisval raskel ajal üksteisest rohkem hoolime ja üksteist armastame, saame kõigega hakkama.

Rahva meeleolu tõstis veelgi lauluansambel Kanarbik, kes esines Reet Lõugase akordioni saatel.

Emotsionaalselt esines ajaloolane Bruno Pao, temagi kõneles sõbrapäevast ja vabariigi aastapäevast. Pao märkis, et meie Eesti on sama ilus, armas ja kirev kui need meisterlikult valmistatud lapitekid saali seintel. Igaühel neist on oma sisu, mõte ja ilu.

Tänu meie esiisade vabaduseihale, vaimsusele ja vaprusele tähistame Eesti Vabariigi 91. sünnipäeva. Eesti rahvas on olnud paindlik, kuid ei ole võõrvõimu all murdunud.

Kui enne II maailmasõda elas maal 70% elanikkonnast, siis nüüd on asi vastupidine. Kuid varsti tuleb uus kevad – me käärime käised üles, veame sõnnikut, torkame sõrmed mulda ja jälle õitsevad meie koduaias lilled. Säilitagem Eesti aated ja vaated!

Seejärel tuhises saali Muhu rahvariietes Kuressaare tantsurühm Piiprellid. Küll oli neil kerge jalg ja õhetav palg. Tulise aplausi teenisid nad ära lõputantsu “Tuljak” eest.

Toomas Anni kutsus tantsule

Pidulistele hakkas aga tantsuks mängima rahva lemmik, Vastse-Kuustelt pärit Toomas Anni. Ruttu täitus põrand särtsakate tantsupaaridega. Elukogenud inimesed lustisid ja tantsisid mitu tundi.

Lõpuks selgitati välja kõige vanem peost osavõtja. Selleks osutus auväärne endine õpetaja Laine Riisaar, kellel maikuus täitub 84 eluaastat. Tervist ja rohket õnnistust talle edasisel eluteel.

Peojuht Malle andis proua Riisaarele üle sõbrapäeva kingituse.

Tore oli see sõbra- ja aastapäeva pidu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)